Akredytacja CMJ dla placówki PAKS

0
170

Placówka sieci Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca – Centrum Sercowo Naczyniowe w Mielcu otrzymała certyfikat akredytacyjny Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, przyznawany przez ministra zdrowia.

Jest to obecnie jeden z pięciu  szpitali w Polsce, który spełnia bardzo rygorystyczne warunki standardów akredytacyjnych wydanych przez ministra zdrowia w 2015 roku dla szpitali wąskospecjalistycznych, posiadających do 50 łóżek, wykonujących inwazyjne procedury zabiegowe i operacyjne.

Wizytatorzy odwiedzili placówkę PAKS w Mielcu 10 i 11 września 2020 roku, przeprowadzając wizytę akredytacyjną w pełnym rygorze epidemiologicznym.

Placówka PAKS w Mielcu została utworzona w 2006 roku w należącym do miasta Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego. Wykonywane są tutaj zabiegi planowe oparte na jednodniowej hospitalizacji oraz kompleksowe leczenie miażdżycy naczyń wieńcowych.

Czytaj także: Szpital Św. Rafała pomaga w walce z epidemią>>>

W szpitalu realizowany jest program leczenia świeżego zawału i niestabilnej choroby wieńcowej.  Wykorzystywane są również urządzenia do obrazowania tętnic wieńcowych techniką ultrasonografii wewnątrznaczyniowej. Placówka dysponuje sprzętem do wykonywania zabiegów ablacji. Oprócz oddziału szpitalnego działa tutaj poradnia.

Ośrodki PAKS należą do Grupy AHP. Działają w nich oddziały kardiologii interwencyjnej, chirurgii naczyniowej oraz kardiochirurgii, pełniące 24-godzinne dyżury między innymi dla chorych z różnymi postaciami ostrego zespołu wieńcowego, w tym ostrego zawału serca.

Na początku roku 2020 certyfikat CMJ otrzymało także Rzeszowskie Centrum Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej, należące do Grupy AHP.

American Heart of Poland (AHP) prowadzi Centrum Badawczo-Rozwojowe. W ramach Grupy działają także marki: Nafis, Med Pro, Intercard, Centrum Zdrowego Serca Telcor, I-Kar oraz Uzdrowisko Ustroń.