Akredytacje CMJ dla prywatnych placówek

0
1106

Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia przyznało akredytacje kolejnym siedmiu szpitalom. Wśród nich znalazły się jednostki niepubliczne – Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. w zakresie działalności Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku, Krajowa Fundacja Medyczna oraz Konfederacja Związków Zawodowych Górnictwa w Polsce.

Krajowa Fundacja Medyczna otrzymała akredytację w zakresie działalności Mazowieckiego Szpitala Onkologicznego w Wieliszewie, natomiast Konfederacja Związków Zawodowych Górnictwa w Polsce w zakresie działalności Zespołu Sanatoryjno-Szpitalnego Rehabilitacji Narządu Ruchu Gwarek – Szpital w Goczałkowicach Zdroju.

Akredytacje zostały przyznane w ramach projektu „Wsparcie procesu akredytacji zakładów opieki zdrowotnej”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Program akredytacji szpitali funkcjonuje od 1998 roku i został opracowany na podstawie wzorów czołowych instytucji akredytujących na świecie. Program należy do European Accreditation Network (EAN), koordynowanej przez Europejskie Towarzystwo Jakości w Opiece Zdrowotnej (ESQH), zrzeszającej programy akredytacyjne w Europie.

Obecnie certyfikaty akredytacyjne posiada 136 szpitali. Pełna lista akredytowanych szpitali dostępna jest na stronie CMJ.