Alab Laboratoria: nowa placówka w Krakowie

0
1878


Firma Alab Laboratoria otworzyła nowe laboratorium oraz punkt pobrań w Krakowie. Placówka zlokalizowana jest przy ulicy Kapelanka 13. Oferuje pełen zakres badań laboratoryjnych.

Sieć laboratoriów firmy Alab Laboratoria sp. z o. o. obejmuje obecnie kilkanaście placówek działających na terenie dużych miast i okolic. Są one zlokalizowane w szpitalach różnej wielkości, w tym w szpitalach klinicznych oraz instytutach. Laboratoria wyposażone są między innymi w laboratoryjny system informatyczny klasy LIS  łączący wszystkie placówki w jedną sieć a także  posiadają własny transport.

Laboratoria świadczą usługi dla publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej. Zatrudniają łącznie ponad 450 osób personelu, w tym także z I i II stopniem specjalizacji z diagnostyki laboratoryjnej, analityki klinicznej, mikrobiologii oraz konsultantów ds zakażeń szpitalnych.

Początki działalności firmy sięgają roku 1987, kiedy została utworzona spółka Alab sp. z o.o., której głównym kierunkiem działalności było wyposażanie laboratoriów naukowych i medycznych w meble i urządzenia. W roku 2000 firma rozpoczęła działalność w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej, rok później usługi z tego zakresu stały się głównym i strategicznym przedmiotem działalności firmy. W roku 2006 została utworzona firma Alab Laboratoria sp. z o. o., która zajęła się wyłącznie działalnością usługową.