Alab Laboratoria: nowe placówki

0
887


Spółka Alab Laboratoria otworzyła nowe placówki. Punkty pobrań oraz laboratorium diagnostyczne powstały w Zambrowie, w Ostrołęce oraz w Jeleniej Górze. Sieć placówek Alab obejmuje ponad sto jednostek, które działają w 15-tu województwach Polski (oprócz opolskiego).

Nowy punkt pobrań w Zambrowie powstał przy ulicy Białostockiej 24, gdzie działają między innymi: NZOZ Lekmed oraz NZOZ Medyk, oferujące usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz konsultacje specjalistyczne. W Ostrołęce nowy punkt pobrań mieści się w sąsiedztwie NZOZ-u Medica, Poradni Laryngologicznej Słuch, Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Medyk oraz gabinetu stomatologicznego, przy ulicy Prądzyńskiego 4.

W Jeleniej Górze powstał zarówno punkt pobrań jak i laboratorium. Placówki zlokalizowane są przy ulicy Moniuszki 5a, gdzie działa również poradnia chirurgiczna, centrum rehabilitacji oraz poradnia stomatologiczna. Placówka w Jeleniej Górze oferuje zarówno badania indywidualne jak i w pakietach – kompleksowych zestawach badań.

Sieć laboratoriów firmy Alab Laboratoria sp. z o. o. obejmuje obecnie kilkanaście placówek działających na terenie dużych miast i okolic, oraz kilkadziesiąt punktów pobrań. Najwięcej jednostek zlokalizowanych jest w województwie mazowieckim – 25. Laboratoria Alab funkcjonują w szpitalach różnej wielkości, w tym w szpitalach klinicznych oraz instytutach. Świadczą usługi dla publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej.

Początki działalności firmy sięgają roku 1987, kiedy została utworzona spółka Alab sp. z o.o., której głównym kierunkiem działalności było wyposażanie laboratoriów naukowych i medycznych w meble i urządzenia. W roku 2000 firma rozpoczęła działalność w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej, rok później usługi z tego zakresu stały się głównym i strategicznym przedmiotem działalności firmy. W roku 2006 została utworzona firma Alab Laboratoria sp. z o. o., która zajęła się wyłącznie działalnością usługową. W roku 2010, po pozyskaniu inwestora strategicznego, otworzyła pracownię genetyki molekularnej, a w roku 2011- pracownię patomorfologii.