Alab Laboratoria: nowe punkty pobrań

0
838


Sieć Alab Laboratoria otwiera 3 października 2016 roku nowy punkt pobrań zlokalizowany we Wrocławiu przy ulicy Energetycznej 10A.  We wrześniu 2016 powstał także nowy punkt pobrań sieci w Jędrzejowie przy ulicy Armii Krajowej 8.

Natomiast w sierpniu 2016 sieć otworzyła punkt pobrań w Poznaniu, przy ulicy Milczańskiej 1/7, a w lipcu 2016 powstały nowe placówki w Warszawie, w Lutomiersku, w województwie łódzkim, i w Wyszkowie, w województwie mazowieckim.

Alab prowadzi ponad 180 punktów pobrań na terenie całego kraju. Poza tym Alab prowadzi 57 laboratoriów diagnostycznych. W ofercie posiada ponad 1000 badań w zakresie diagnostyki laboratoryjnej.

Grupę Alab tworzą: Alab Laboratoria, Laboratoria Medyczne Bruss (w województwie pomorskim), Laboratoria Przygoda (laboratoria na zachodnim i północnym Mazowszu oraz w województwie warmińsko-mazurskim), Bio-diagnostyka (laboratoria w województwie śląskim, małopolskim i świętokrzyskim), Vitalabo – laboratorium w Bydgoszczy oraz  Białostockie Centrum Analiz Medycznych – laboratorium w Białymstoku. Do grupy Alab należą także laboratoria ściśle współpracujące – Vita w Darłowie oraz Amimed w Wołominie.