Alab: nowa placówka w Warszawie

0
891


Laboratoria Alab otworzyły nowy punkt pobrań, który umiejscowiony jest w Warszawie przy ulicy Czerniakowskiej 231, w Szpitalu Klinicznym im. prof. Orłowskiego. Grupa Alab liczy obecnie 155 punktów pobrań oraz 57 laboratoriów zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Spółka Alab powstała w 1987 roku, rozpoczynając działalność w zakresie handlu odczynnikami i aparaturą laboratoryjną. W roku 2001 założono pierwsze laboratorium, które rozpoczęło świadczenie usług na rzecz różnych zleceniodawców, w tym jednostek publicznych.

Od 2007 firma pod nazwą Alab Laboratoria zajmuje się wyłącznie prowadzeniem laboratoriów. W roku 2008 pozyskano udziałowca branżowego, którym został Dr Hans Jakob Limbach – właściciel Medizinisches Versorgungszentrum Dr. Limbach & Kollegen z siedzibą w Heidelbergu, w Niemczech.

Grupę Alab tworzą obecnie: Alab Laboratoria (36 laboratoriów), Laboratoria Medyczne Bruss (5 placówek w  Trójmieście i województwie pomorskim), Laboratoria Przygoda (7 laboratoriów na zachodnim i północnym Mazowszu oraz w województwie warmińsko-mazurskim), Bio-diagnostyka (5 laboratoriów w województwie śląskim, małopolskim i świętokrzyskim), Vitalabo – laboratorium w Bydgoszczy oraz  Białostockie Centrum Analiz Medycznych – laboratorium w Białymstoku. Do grupy Alab należą także laboratoria ściśle współpracujące – Vita w Darłowie oraz Amimed w Wołominie.