Alab: nowe laboratoria i punkty pobrań

0
1017

Firma Alab Laboratoria otworzyła nowe placówki. Laboratoria i punkty pobrań powstały w Nowym Mieście nad Pilicą w województwie mazowieckim oraz w Poddębicach w województwie łódzkim. Alab prowadzi już 36 laboratoriów w całej Polsce.

W Nowym Mieście laboratorium działa w Szpitalu Rejonowym, natomiast w Poddębicach – na terenie Poddębickiego Centrum Zdrowia, obejmującego szpital i przychodnie.

Alab Laboratoria należy do Grupy Alab, którą tworzą również: Laboratoria Medyczne Bruss, prowadzące 5 placówek w Trójmieście i województwie pomorskim, Laboratorium Przygoda, które posiada 7 laboratoriów na zachodnim i północnym Mazowszu oraz w województwie warmińsko-mazurskim, Bio-diagnostyka, tworząca sieć 5 laboratoriów w województwie śląskim, małopolskim i świętokrzyskim, Vitalabo – laboratorium w Bydgoszczy,  Białostockie Centrum Analiz Medycznych – laboratorium w Białymstoku. Do Grupy Alab należą także laboratoria ściśle współpracujące – Vita w Darłowie oraz Amimed w Wołominie. Razem w Grupie jest 57 laboratoriów działających na terenie całego kraju. Jest to obecnie druga co do wielkości sieć laboratoriów w Polsce.

Spółka Alab powstała w 1987 roku, rozpoczynając działalność w zakresie handlu odczynnikami i aparaturą laboratoryjną. W roku 2001 założono pierwsze laboratorium, które rozpoczęło świadczenie usług na rzecz różnych zleceniodawców, w tym jednostek publicznych. Od 2007 firma pod nazwą Alab Laboratoria zajmuje się wyłącznie prowadzeniem laboratoriów. W roku 2008 pozyskano udziałowca branżowego, którym został Dr Hans Jakob Limbach – właściciel Medizinisches Versorgungszentrum Dr. Limbach & Kollegen z siedzibą w Heidelbergu, w Niemczech.