Alab: nowe placówki laboratoryjne

0
911


Laboratoria Medyczne Bruss, należące do Grupy Alab, otworzyły nowe placówki diagnostyczne. Laboratorium zostało uruchomione na terenie Szpitala Św. Wincentego Pola w Gdyni, a punkt pobrań – w Kościerzynie, przy ulicy Jeziornej 2.

Nowe laboratorium wykonuje badania z zakresu diagnostyki laboratoryjnej, serologii transfuzjologicznej oraz mikrobiologii.

Laboratoria Medyczne Bruss prowadzą w sumie 7 placówek w Trójmieście i województwie pomorskim. Do Grupy Alab należą także Alab Laboratoria prowadzące prawie 40 laboratoriów w całej Polski, Laboratorium Przygoda, które posiada 7 laboratoriów na zachodnim i północnym Mazowszu oraz w województwie warmińsko-mazurskim, Bio-diagnostyka, tworząca sieć 5 laboratoriów w województwie śląskim, małopolskim i świętokrzyskim, Vitalabo – laboratorium w Bydgoszczy,  Białostockie Centrum Analiz Medycznych – laboratorium w Białymstoku. Do Grupy Alab należą także laboratoria ściśle współpracujące – Vita w Darłowie oraz Amimed w Wołominie. Razem w Grupie jest 58 laboratoriów działających na terenie całego kraju. Jest to obecnie druga co do wielkości sieć laboratoriów w Polsce.

Spółka Alab powstała w 1987 roku, rozpoczynając działalność w zakresie handlu odczynnikami i aparaturą laboratoryjną. W roku 2001 założono pierwsze laboratorium, które rozpoczęło świadczenie usług na rzecz różnych zleceniodawców, w tym jednostek publicznych. Od 2007 firma pod nazwą Alab Laboratoria zajmuje się wyłącznie prowadzeniem laboratoriów. W roku 2008 pozyskano udziałowca branżowego, którym został Dr Hans Jakob Limbach – właściciel Medizinisches Versorgungszentrum Dr. Limbach & Kollegen z siedzibą w Heidelbergu, w Niemczech.