Alab: nowe punkty pobrań

0
2693


Alab Laboratoria otworzyły w maju 2017 roku nowe punkty pobrań zlokalizowane w Starachowicach i w Siedlcach. Od początku roku powstały także nowe placówki sieci w Warszawie, Rzeszowie i w Poznaniu.

Nowy punkt pobrań w Starachowicach zlokalizowany jest przy ulicy Radomskiej 70D, gdzie działa Centrum Kardiologiczno-Angiologiczne Polsko-Amerykańskich Klinik Serca.

Placówka w Siedlcach działa przy ulicy Czesława Dylewicza 22, gdzie działają prywatne gabinety lekarskie.

W Siedlcach działają także punkty pobrań Alab zlokalizowane przy ulicach Aleksandrowskiej i Wojska Polskiego.

Nowy punkt pobrań w Warszawie działa przy placu Starynkiewicza, gdzie działa Klinika Położnictwa i Ginekologii UW, w Rzeszowie – przy ulicy Rejtana 49/8, a w Poznaniu – przy ulicy Strzeleckiej 48a.

Alab prowadzi ponad 180 punktów pobrań na terenie całego kraju. Poza tym Alab prowadzi ponad 50 laboratoriów diagnostycznych, w których wykonywanych jest ponad 35 mln badań rocznie. W ofercie posiada ponad 2500 badań w zakresie diagnostyki laboratoryjnej.

Grupę Alab tworzą: Alab Laboratoria, Laboratoria Medyczne Bruss (w województwie pomorskim), Laboratoria Przygoda (laboratoria na zachodnim i północnym Mazowszu oraz w województwie warmińsko-mazurskim), Bio-diagnostyka (laboratoria w województwie śląskim, małopolskim i świętokrzyskim), Vitalabo – laboratorium w Bydgoszczy oraz  Białostockie Centrum Analiz Medycznych – laboratorium w Białymstoku. Do grupy Alab należą także laboratoria ściśle współpracujące – Vita w Darłowie oraz Amimed w Wołominie.