Alab: nowy punkt pobrań w Warszawie

0
1399

Alab Laboratoria otworzyły nowy punkt pobrań, który mieści się w Warszawie przy ulicy Górskiego 6. Nowy punkt pobrań czynny jest od poniedziałku do soboty. W Warszawie Alab prowadzi 32 punkty pobrań, w całej Polsce – ponad 180.

Alab to jedna z największych ogólnopolskich sieci laboratoriów diagnostycznych, w skład której wchodzi 50 laboratoriów. Wykonywanych jest w nich ponad 35 milionów badań rocznie. W całym kraju prawie 2500 podmiotów leczniczych współpracuje z Alab Laboratoria. Usługi świadczone są dla publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej, szpitali, prywatnych praktyk lekarskich, klientów indywidualnych oraz jednostek prowadzących badania kliniczne.

Alab posiada również ogólnopolską sieć ponad 180 punktów pobrań– placówek medycznych przeznaczonych dla klientów indywidualnych oraz pacjentów kierowanych od kontrahentów medycznych.

Cztery  laboratoria Alab posiadają akredytację na zgodność z normą PN-EN ISO 15189:2013-05 – europejską normą jakości wykonywanych badań w medycznych laboratoriach diagnostycznych.

Od 2008 roku firma stosuje podpis elektroniczny w dokumentacji medycznej, czym zapewnia szybkie i w pełni prawnie ważne wyniki dla  pacjentów. Kontrahentom zapewniony jest szybki dostęp online do wyników dzięki nowoczesnym aplikacjom internetowym „Twoje Wyniki” oraz „iCentrum”. A dla pacjentów dostępna jest aplikacja do pobierania wyników online ze strony www.alablaboratoria.pl

Oferta Alab laboratoria to ponad 2500 badań.

W  2007 utworzona została Grupa Alab, w skład które oprócz laboratoriów Alab wchodzą także firmy regionalne: Laboratoria Medyczne Bruss – Trójmiasto i Pomorze, Białostockie Centrum Analiz Medycznych – Białystok i Podlasie, Laboratoria Przygoda – Północne Mazowsze, Warmia i Mazury, Bio-Diagnostyka – Górny Śląsk, Małopolska Północna, Świętokrzyskie oraz Laboratoria Świętokrzyskie – Kielce.

Od 2008 roku Grupa Alab jest częścią ogólnoeuropejskiej sieci laboratoriów skupionych wokół laboratorium Limbach – inwestora, z główną siedzibą w Heidelbergu, wiodącym ośrodku akademickim Niemiec.