Alab otworzył punkt pobrań oparty na nowej koncepcji wnętrza

0
477

W Katowicach, przy ulicy Tysiąclecia 17 powstał punkt pobrań Grupy Alab, który wyróżnia nowoczesny projekt wnętrza uwzględniający oczekiwania pacjentów w dobie zakażeń SARS-CoV-2.

Wszystkie punkty pobrań Grupy Alab, których jest w całej Polsce ponad 400, spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, a pobrania materiałów do badań odbywają się w reżimie sanitarnym.

Natomiast nowy punkt pobrań w Katowicach jest oparty na nowoczesnym koncepcie wnętrza. W grupie Alab to nowy standard, który stopniowo będzie wdrażany w innych rejonach Polski.

Przemyślana architektura placówki pozwala zachować bezpieczeństwo, bowiem zostały wydzielone w nim poszczególne strefy: przyjęcia, pobrania materiału i poczekalni.

–  Covid-19 zmienił sposób myślenia i zwyczaje zarówno w kontekście relacji – kontaktów międzyludzkich jak i dostępności usług medycznych – komentuje Milena Moryson-Kowalska – rzeczniczka prasowa Alab Laboratoria. – Pacjenci powinni bez względu na okoliczności mieć możliwość zdobycia wiarygodnej diagnozy, mieć szansę na leczenie. Nie powinni przy okazji badań czuć zagrożenia epidemiologicznego, dlatego punkty pobrań Alab spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa – dodaje.

– Uwzględniając architektoniczne i technologiczne rozwiązania tworzymy miejsca przyjazne badaniom. Powstałe w tym punkcie strefy (boksy) zostały wydzielone z użyciem ścian z pleksy. Odpowiedzialność i reżim, to słowa które na stałe wpisują się w nasze działania i pozwalają nam tylko ulepszać to, co zrobiliśmy już do tej pory – podkreśla Tomasz Mospan – dyrektor ds. rozwoju sieci punktów pobrań.

Alab wyróżnia możliwość zamówienia i opłacenia badań bez skierowania w domu poprzez stronę internetową, umawianie on-line wizyty w punkcie pobrań na konkretną godzinę oraz doradztwo w zakresie doboru badań i możliwość pisemnej konsultacja w ramach usług Konta Pacjenta w Alab laboratoria.

Smart terminale stosowane w placówkach zawierają specjalne algorytmy sztucznej inteligencji Deep Learning oraz system termowizyjny. W ciągu zaledwie 200 ms możliwe staje się rozpoznanie ludzkiej twarzy, następnie pomiar temperatury i w razie konieczności zaalarmowanie o gorączce. Terminal informuje też o braku maseczki na twarzy.