Alab plus z licencją Polskiego Towarzystwa Patologów

0
1039


Alab plus otrzymał Licencję Komisji Polskiego Towarzystwa Patologów obejmującą badania histopatologiczne oraz badania cytologiczne z szyjki macicy. Alab plus oferuje diagnostykę patomorfologiczną, która obejmuje szeroki zakres badań cytologicznych i histopatologicznych.

Pracownia cytologii i patomorfologii Alab znajduje się w Warszawie przy ulicy Stępińskiej. Badania oferowane przez Alab plus wykonywane są w bardzo krótkim czasie (z reguły od 2 do 5 dni). Alab dysponuje flotą samochodową. Kurierzy odbierają materiał w ustalonych wcześniej terminach, a transport próbek do laboratorium odbywa się zgodnie z zasadami przewożenia materiału biologicznego. Wyniki podpisywane są przez diagnostów w formie bezpiecznego podpisu elektronicznego.

Alab plus należy do Grupy Alab, który liczby 155 punktów pobrań oraz 57 laboratoriów zlokalizowanych na terenie całego kraju.

Grupę Alab tworzą: Alab Laboratoria (36 laboratoriów), Laboratoria Medyczne Bruss (5 placówek w  Trójmieście i województwie pomorskim), Laboratoria Przygoda (7 laboratoriów na zachodnim i północnym Mazowszu oraz w województwie warmińsko-mazurskim), Bio-diagnostyka (5 laboratoriów w województwie śląskim, małopolskim i świętokrzyskim), Vitalabo – laboratorium w Bydgoszczy oraz  Białostockie Centrum Analiz Medycznych – laboratorium w Białymstoku. Do grupy Alab należą także laboratoria ściśle współpracujące – Vita w Darłowie oraz Amimed w Wołominie.