Alab sponsoruje projekt żeglarski

0
535
Fot.: materiały prasowe Scamp Sailing Team

Alab Laboratoria sponsoruje jacht SCAMP 3, który bierze udział w międzynarodowych zawodach regatowych. Rozpoczęty w 2014, i od powstania wspierany przez Alab, projekt Scamp Sailing Team do tej pory zdobywał trofea na krajowych i międzynarodowych akwenach Morza Bałtyckiego.

Obecnie załoga jachtu wypłynęła z gdyńskiej Mariny Yacht Park w kierunku portów Morza Śródziemnego, a tym samym rozpoczęła zapowiadaną na sezony 2021 i 2022 kampanię udziału w głównych światowych regatach.

Dobra postawa oraz zdobyte doświadczenie drużyny, a także rozwój sprzętowo-organizacyjny, skłoniły właścicieli teamu do podjęcia decyzji o próbie podjęcia rywalizacji na europejskim i światowym poziomie.

Alab Laboratoria zaangażowało się w projekt, którego celem jest rozpoznawalność marki, a także promowanie profilaktyki badań.

– To wielkie wyzwanie sportowe i organizacyjne. Ogromnie dziękuję naszym sponsorom, którzy mimo trudnego dla biznesu okresu pandemii skutkującego niepewnością startów, treningów i częstymi opóźnieniami logistycznymi, pozostają w projekcie i z wyrozumiałością podchodzą do sytuacji – mówi Jakub Marciniak, główny taktyk Scamp 3 i dodaje: – W szczególności kieruję słowa podziękowania do firmy Alab Laboratoria oraz jej pracowników, którzy dzięki tytanicznej pracy przy testowaniu społeczeństwa są na pierwszej linii w walce z pandemią. Liczymy, że epidemia szybko wygaśnie  i będziemy mogli wrócić do regularnej współpracy przy wsparciu drużyny w procesach diagnostyki oraz doradztwa w kwestiach żywieniowych i sportowych.

Czytaj także: Kolejne laboratoria Alab na liście uprawnionych>>>

– Życzymy powodzenia zawodnikom. Cieszy nas możliwość współpracy i wsparcia tak dynamicznie rozwijającego się zespołu, dla którego sport to zdrowie, a badania profilaktyczne to jedno z narzędzi świadomego dbania o kondycję organizmu, optymalnie przygotowanego do startów – komentuje Milena Moryson-Kowalska, rzeczniczka prasowa Alab Laboratoria.

Alab Laboratoria to ogólnopolska sieć laboratoriów diagnostycznych w Polsce oferująca ponad 3 000 badań diagnostycznych, od podstawowych takich jak morfologia krwi, analiza ogólna moczu czy badania poziomu hormonów tarczycy po wysokospecjalistyczne testy na nietolerancje pokarmowe, markery nowotworowe, badania genetyczne, badania prenatalne, diagnostykę autyzmu, boreliozy czy alergii.

Oferta sieci zawiera również kilkadziesiąt specjalistycznych pakietów badań stworzonych pod kątem konkretnych schorzeń, dolegliwości i narządów a także profilaktyki zdrowotnej.

Badania można wykonać w prawie 400 placówkach zlokalizowanych na terenie całego kraju, a także zakupić za pośrednictwem sklepu online.