Alcor planuje utworzenie oddziału stacjonarnego

0
947


NZOZ Centrum Medyczne Alcor z Warszawy, specjalizujące się w usługach medycznych w domach pacjentów, planuje utworzenie oddziału stacjonarnego. Pod uwagę brane są dwie lokalizacje: w Międzylesiu lub w Falenicy.

W Międzylesiu Alcor posiada przy ulicy Żegańskiej budynek o powierzchni około 1000 metrów kwadratowych, położony na działce o powierzchni 2550 metrów kwadratowych. Jest to około 100-letni obiekt (dawny Pałac Chrzanowskich), w którym działały już placówki medyczne. W tej chwili jest użytkowany częściowo, prowadzony jest też remont obiektu.

Budynek położony jest w prestiżowej lokalizacji, przy głównej arterii w pobliżu dużych szpitali: Kolejowego w Międzylesiu, Kardiologii w Aninie i Centrum Zdrowia Dziecka.
– Jesteśmy właścicielami tego budynku od niedawna – wyjaśnia Dariusz Puławski, właściciel NZOZ-u. – Rozpoczęliśmy  jego remont, jednak w międzyczasie otrzymaliśmy pozwolenie na budowę w Falenicy. Miejsce to jest bardziej odpowiednie dla naszej placówki, ponieważ jest oddalone od ruchu ulicznego, usytuowane w spokojnej okolicy.

W związku z tym Alcor zdecydował się na sprzedaż obiektu, którego cena została ustalona na 2,7 mln zł. Właściciel liczy na osoby zainteresowane prowadzeniem w tym miejscu przychodni specjalistycznej. W razie, gdyby  obiekt nie znalazł nabywcy, Alcor zdecyduje się prowadzić tutaj działalność.

NZOZ Centrum Medyczne Alcor działa od 1994 roku. Oferuje wizyty domowe lekarzy wielu specjalności, usługi pielęgniarskie, odtruwanie, transport sanitarny, domowy monitoring pacjenta, zaopatrzenie w tlen medyczny i leki, badania laboratoryjne (pobieranie materiału do badań w domu pacjenta), rehabilitację domową, terapię uzależnień a także wypożyczanie sprzętu medycznego. NZOZ prowadzi przychodnię przy ulicy Grochowskiej 323, która oferuje usługi stomatologiczne, konsultacje specjalistyczne i usługi pielęgniarskie.