Aliance Medical działa jako EuroDiagnostic sp. z o.o.

0
1404

Firma Alliance Medical działająca na rynku diagnostyki obrazowej, odłączyła się od brytyjskiej Alliance Medical Group , której filię dotychczas stanowiła, i działa obecnie jako polska spółka EuroDiagnostic sp. o.o.

Zakres działalności spółki pozostał bez zmian. EuroDiagnostic specjalizuje się w badaniach diagnostycznych z wykorzystaniem sprzętu do rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej i innych technik obrazowania w medycynie. Oferuje usługi w zakresie diagnostyki mobilnej oraz wynajem urządzeń diagnostycznych. Od kilku lat buduje także sieć ośrodków teleradiologicznych obsługujących prywatne i publiczne zakłady opieki zdrowotnej w całej Polsce. Główne Centrum Teleradiologii znajduje się w Lublinie, poza tym firma rozwija ośrodki satelitarne w całym kraju.

Po odłączeniu się od brytyjskiej Grupy siedziba spółki pozostała bez zmian znajduje się w Warszawie przy ulicy Rzymowskiego. Zarząd spółki EuroDiagnostic sp. z o.o. tworzą: Zbigniew Książek, Renata Gil-Kisielewicz oraz Magdalena Woźniak.

Brytyjska Alliance Medical Group działa na rynku diagnostyki mobilnej w Europie od ponad 20 lat W Europie Alliance Medical opisuje rocznie ponad 2 mln badań (rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, RTG, mammografia i inne). Z tej liczby blisko 1,2 mln badań opisywanych jest w ramach outsourcingu w krajowych sieciach teleradiologicznych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji, Włoszech i Niemczech.