Ameds Centrum referencyjnym ośrodkiem nowoczesnych metod leczenia

0
825


Ameds Centrum z Grodziska Mazowieckiego będzie placówką referencyjną nowoczesnej metody leczenia raka metodą HIFU. W placówce działa pierwsze polskie centrum leczenia raka prostaty tą metodą.

Certyfikat uprawniający do szkoleń i certyfikacji w zakresie tej metody zostanie wręczony szefowo kliniki urologicznej działającej w Ameds dr. n med. Markowi Filipkowi 22  lutego 2013 roku. Certyfikat wręczy światowej sławy lekarz, prof. Stefan Thüroff z kliniki w Monachium, wybitny znawca metody HIFU, który będzie gościł w Grodzisku Mazowieckim. Będzie to pierwszy i jedyny w Polsce certyfikat dotyczący tej metody leczenia. Prof. Thüroff jako jeden z pierwszych urologów na świecie wykonywał zabiegi z wykorzystaniem innowacyjnej technologii HIFU.

Jednym z największych sukcesów lekarzy Ameds Centrum jest skuteczne wprowadzenie do Polski nowoczesnej metody leczenia raka prostaty metodą HIFU i utworzenie pierwszego polskiego centrum leczenia raka tą metodą. HIFU (Metoda Wysoko Skoncentrowanych Ultradźwięków) jest jedną z najnowszych metod leczenia raka prostaty. Zabiegi są wykonywane z wykorzystaniem robota medycznego, co pozwala uzyskać precyzję nieosiągalną przy użyciu innych metod i zminimalizować ryzyko powikłań. Zespół specjalistów z ameds testuje obecnie kolejną innowacyjną procedurę – leczenie opornego nadciśnienia tętniczego metodą denerwacji nerek.

Ameds Centrum jest multidyscyplinarnym ośrodkiem medycznym oferującym usługi zarówno pacjentom z Polski jak i z zagranicy. Proponuje innowacyjne metody leczenia  chorującym na stwardnienie rozsiane, przewlekłą chorobę żylną oraz raka prostaty. Ośrodek zapewnia również pełną diagnostykę i leczenie poronień nawracających oraz schorzeń seksuologicznych i urologicznych. W zakresie obsługi pacjentów zagranicznych współpracuje z firmą Medical Travel Europe, która specjalizuje się w organizacji pobytów w Polsce dla pacjentów z całego świata.

Ameds Centrum prowadzi również Prywatną Przychodnię Specjalistyczną, w ramach której działają poradnie: chorób naczyń, kardiologiczna, diabetologiczna, leczenia zaburzeń wzwodu, chirurgii urazowo-ortopedycznej, urologiczna, osteoporozy oraz USG. Ameds Centrum mieści się w Grodzisku Mazowieckim przy ulicy Dalekiej 11.