Amethyst: Centrum Radioterapii z kontraktem z NFZ

0
761


Centrum Radioterapii Amethyst podpisało kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenia w zakresie radioterapii. Placówka rozpoczęła działalność w połowie grudnia 2013 roku. Centrum znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera, z którym ściśle współpracuje.

Szpital jest jedną z największych w Małopolsce placówek medycznych – co piąty pacjent z tego regionu chory na nowotwory złośliwe poddaje się tutaj chemioterapii.  Szpital Specjalistyczny ma doskonale rozwiniętą chirurgię onkologiczną i chemioterapię, a dzięki uruchomieniu Centrum Radioterapii Amethyst stał się pełnoprofilowym ośrodkiem onkologicznym. W jednym ośrodku medycznym pacjenci otrzymają więc kompleksowe leczenie onkologiczne. Pierwszych pacjentów Centrum przyjęło 16 grudnia 2013 roku.

Mimo braku zapewnionych środków Centrum Radioterapii Amethyst cały czas  przyjmowało pacjentów. Codziennie do ośrodka zgłaszało się kilku nowych chorych. W sumie do 12 marca 2013 roku lekarze Centrum udzielili 324 pacjentom porad i konsultacji, 66 osób rozpoczęło i zakończyło radioterapię, 40 jest w trakcie radioterapii, kolejnych 14 chorych zostało zakwalifikowanych do leczenia.

Centrum Radioterapii Amethyst  prowadzone jest przez holding medyczny R.T.C. Radiotherapeutic Center. Sieć Amethyst  działa w Polsce, Rumunii i Niemczech.

Holding powstał w 2010 roku. Właściciele R.T.C. od wielu lat inwestują w sprawdzone projekty medyczne na świecie, takie jak europejski gigant  A&D Pharma czy TAOZ Holdings, międzynarodowa sieć stacji dializ.  Byli już obecni w Polsce, w latach 2000 – 2006 pod marką INCP utworzyli 9 niepublicznych stacji dializ.

W Polsce R.T.C. działa poprzez Radiology Therapeutic Center Poland (RTCP), spółkę celową powołaną do realizacji inwestycji w Krakowie i Przemyślu. W obu tych ośrodkach trwa realizacja Centrów Radioterapii Amethyst – w Krakowie we współpracy ze Szpitalem Wojewódzkim im. L. Rydygiera, w Przemyślu z Wojewódzkim Szpitalem im. Św. Ojca Pio. Podobne Centrum powstaje także w Płocku.