Amethyst: prawie 400 pacjentów w ramach pakietu onkologicznego

0
254

Do końca marca 2015 roku Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie zarejestrowało 398 pacjentów leczonych w ramach pakietu onkologicznego. Spośród nich ponad 180 osób zakończyło już leczenie, pozostali są w trakcie badań lub terapii. Rośnie liczba placówek medycznych, które współpracują z Amethystem w zakresie dostępu do radioterapii dla pacjentów leczonych w ramach pakietu onkologicznego.

Trafiający do Centrum Radioterapii Amethyst pacjenci przyjmowani są na bieżąco, a termin pierwszej konsultacji wyznaczany jest w ciągu najbliższych 3 dni. Dla pacjentów Amethystu wprowadzenie pakietu onkologicznego niewiele zmieniło. Tak jak w 2014 roku, wyznaczane są możliwie najszybsze terminy pierwszej wizyty w poradni radioterapii, a terapia rozpoczyna się natychmiast po opracowaniu przez specjalistów planu leczenia.

Pacjenci, którzy trafiają do Centrum Amethyst z kartami diagnostyki i leczenia onkologicznego (DiLO) wystawionymi w innych placówkach medycznych, nie zawsze mają jasność w kwestii obowiązujących, nowych procedur. Istotne okazuje się pytanie czy radioterapia musi odbywać się w tej samej placówce medycznej, w której odbyło się konsylium. Amethyst przyjmuje również pacjentów, których przypadek był konsultowany w innym ośrodku. Jeżeli pacjent chce, aby jego radioterapia odbywała się w Amethyście, w placówce przeprowadzane jest drugie konsylium.

Centrum Radioterapii Amethyst  prowadzone jest przez holding medyczny R.T.C. Radiotherapeutic Center. Sieć Amethyst  działa w Polsce, Rumunii i Niemczech.

Holding powstał w 2010 roku. Właściciele R.T.C. od wielu lat inwestują w sprawdzone projekty medyczne na świecie, takie jak europejski gigant  A&D Pharma czy TAOZ Holdings, międzynarodowa sieć stacji dializ.  Byli już obecni w Polsce, w latach 2000 – 2006 pod marką INCP utworzyli 9 niepublicznych stacji dializ.

W Polsce R.T.C. działa poprzez Radiology Therapeutic Center Poland (RTCP), spółkę celową powołaną do realizacji inwestycji w Krakowie i Przemyślu – w Krakowie we współpracy ze Szpitalem Wojewódzkim im. L. Rydygiera, w Przemyślu z Wojewódzkim Szpitalem im. Św. Ojca Pio. Podobne Centrum powstaje także w Płocku.