Ankieta GNS: można lepiej leczyć bez dodatkowych pieniędzy

0
883


62 procent internautów biorących udział w dyskusji na stronie www.twojnajlepszyszpital.pl uważa, że szpital może leczyć lepiej bez dodatkowych pieniędzy. Ich zdaniem o jakości leczenia decyduje właściwa komunikacja między personelem a pacjentem, życzliwość oraz umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Na stronie www.twojnajlepszyszpital.pl/dyskusja  w ostatnich tygodniach toczyła się dyskusja o tym, czy można leczyć lepiej bez dodatkowych środków finansowych. Spośród internautów, którzy wzięli w niej udział 62 procent wybrało odpowiedź: „TAK” a 38 procent „NIE”.

Uczestnicy dyskusji mogli również uzasadnić swój wybór, wpisując krótkie komentarze. Internauci, którzy uważali, że szpital może leczyć lepiej bez dodatkowych pieniędzy, podkreślali między innymi, iż leczenie zależy od profesjonalnego i przyjaznego personelu, komunikacji z pacjentem. „Komunikacja z pacjentem jest składową leczenia. Czas przeznaczony na nią jest kluczowy – ten fakt musi być zauważony przez system opieki zdrowotnej” – pisali internauci. Część wypowiedzi wskazywała, iż na lepsze leczenie ma wpływ sprawne zarządzanie szpitalem i jego budżetem.

– Oczywiście, że bez środków finansowych nie można leczyć pacjentów. Jednak za często brakiem środków usprawiedliwia się brak zrozumienia, życzliwości czy czasu dla pacjentów – mówi Marcin Szulwiński, prezes Grupy Nowy Szpital.

Internauci, którzy uznali, że bez dodatkowych środków nie da się lepiej leczyć, podkreślali najczęściej konieczność kupienia nowego sprzętu, leków czy zatrudnienia specjalistów. Niektórzy uczestnicy dyskusji zwracali uwagę na niskie nakłady na ochronę zdrowia w Polsce.

Dyskusja na stronie www.twojnajlepszyszpital.pl towarzyszy projektowi „Najlepszy szpital”, który Grupa Nowy Szpital zainicjowała w prowadzonych przez siebie szpitalach, a którego celem jest zbliżanie się do oczekiwań pacjentów. Sonda została przeprowadzona w lipcu 2014 roku. Wzięło w niej udział 67 internautów. www.twojnajlepszyszpital.pl/dyskusja lub na profilu akcji na Facebooku: www.facebook.com/zdroweszpitale

Grupa Nowy Szpital zarządza obecnie 13 szpitalami w województwach: małopolskim, warmińsko-mazurskim, lubuskim i kujawsko-pomorskim.