Anna Rulkiewicz kandydatką w plebiscycie „Kobiety Medycyny”

0
237

Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med i prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej jest jedną z trzydziestu kandydatek do tytułu „Kobiety Medycyny” w plebiscycie organizowanym przez redakcję Portali Medycznych. Głosowanie trwa do 5 marca 2015 roku. W plebiscycie internauci wybierają najbardziej aktywne i skuteczne kobiety działające w polskim systemie ochrony zdrowia.

W tym roku wśród nominowanych znalazła się między innymi profesor Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich, doceniona za złożenie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tworzenia rejestrów medycznych oraz za liczne wystąpienia dotyczące praw pacjentów.

Poza tym wśród kandydatek są:  Małgorzata Gałązka-Sobotka, członek Rady NFZ, dyrektor Centrum Kształcenia Podyplomowego Uczelni Łazarskiego oraz Beata Małecka-Libera, posłanka na Sejm RP, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Organizator, redakcja Portali Medycznych, ogłosiła listę 30 kandydatek do tytułu Kobiet Medycyny 2015. Sylwetki kandydatek wraz z uzasadnieniem nominacji są prezentowane na stronie internetowej www.kobietymedycyny.pl

Na stronie zamieszczony jest również formularz do głosowania. Każdy internauta może oddać 3 głosy na – jego zdaniem – najbardziej aktywne i skuteczne kobiety w polskiej medycynie i ochronie zdrowia w ciągu ostatnich 12 miesięcy (jeden głos na jedną kandydatkę).

Ogłoszenie wyników plebiscytu nastąpi 6 marca 2015 roku na stronach internetowych www.portalemedyczne.pl oraz www.kobietymedycyny.pl

Pięć kandydatek, które uzyskają największą liczbę głosów, otrzyma pamiątkowe dyplomy i zestawy upominków ufundowane przez markę Pharmaceris. Trzy kandydatki, które uzyskają największą liczbę głosów, otrzymają 3-dniowe vouchery pobytowe dla 2 osób ufundowane przez Hotel Artus w Karpaczu.