Prezes Lux Med odznaczona złotym medalem „Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego”

0
928

Prezes Grupy Lux Med Anna Rulkiewicz została uhonorowana złotym medalem „Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego”. Medal  przyznawany jest za popularyzowanie sportu, propagowanie idei olimpijskiej i jej wartości oraz promowanie ich w różnych środowiskach. Uroczyste wręczenie odznaczenia odbyło się 25 października 2019 w Centrum Olimpijskim.

Złoty medal „Za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego” Anna Rulkiewicz odebrała z rąk prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzeja Kraśnickiego. Medal przyznaje Kapituła Polskiego Komitetu Olimpijskiego ds. Odznaczeń na wniosek organizacji sportowych, polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych, zarządów organizacji polonijnych, terenowych rad regionalnych PKOl, Komisji Zarządu PKOl lub Sekretarza Generalnego PKOl.

– To dla mnie wielki zaszczyt. Od wielu lat Lux Med angażuje się w działania propagujące wartości olimpijskie oraz szerzące ducha sportu. Otrzymane odznaczenie traktuję jako docenienie wysiłków całego zespołu. Cieszę się, że Lux Med jest częścią wyjątkowej Rodziny Olimpijskiej i może współtworzyć kolejne karty w historii polskiego sportu. Jesteśmy dumni z tego, co robimy – mówi prezes Grupy, Anna Rulkiewicz.

Lux Med jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Zapewnia sportowcom profesjonalną, kompleksową opiekę zdrowotną: od profilaktyki, przez szczepienia i diagnostykę obrazową po leczenie. Wspiera nie tylko olimpijczyków, lecz także tych, którzy dopiero zaczynają przygodę ze sportem.

Dotychczas w ramach współpracy z opieki Lux Med skorzystało ponad 1 500 sportowców i działaczy, dla których wykonano niemal 14 000 świadczeń medycznych.

We wrześniu 2019 Anna Rulkiewicz odebrała Międzynarodową Sportową Nagrodę za pracę na rzecz popularyzacji aktywności fizycznej – Złota Mangusta.

Czytaj na ten temat: Nagroda dla Anny Rulkiewicz za wkład w rozwój sportu i aktywności fizycznej>>>

Lux Med wspiera zarówno sportowców młodych – zaczynających swoją przygodę ze sportem już w 6 roku życia – jak i aktywne fizycznie osoby dojrzałe. Promuje profilaktykę i programy wellbeingowe, pomagając klientom angażować sportowo ich pracowników. Od wielu lat prowadzi program „Medycyna dla Sportu i Aktywnych” i rozwija sieć placówek medycyny sportowej na terenie całego kraju.

Głównym ośrodkiem jest warszawski szpital Carolina Medical Center, który specjalizuje się w medycynie sportowej i ortopedii. Wysokie kompetencje zespołu Carolina Medical Center zostały potwierdzone między innymi przyznaniem szpitalowi w 2015 roku tytułu FIFA Medical Clinic of Excellence.

Firma włączyła się też między innymi w kampanię „Gramy Fair, mówimy #NIEdladopingu”, organizowaną przez Polską Agencję Antydopingową. Ponadto, razem z Olimpijczykami podczas akcji „Zdrowi – gotowi – sport!”  zachęcała Polaków uprawiających sport amatorsko do aktywnego stylu życia i kompleksowego dbania o zdrowie, przypominając, że regularne badania profilaktyczne i stała kontrola stanu zdrowia są podstawą bezpiecznego uprawiania sportu.

Czytaj także: Lux Med partnerem kampanii Gramy Fair>>>

Anna Rulkiewicz jest prezesem Grupy Lux Med,  prezesem Zarządu Związku Pracodawców Medycyny Prywatnej, Wiceprezydentem Pracodawców RP i wiceprzewodniczącą Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jest absolwentką Stanford Executive Program na Stanford University Graduate School of Business, Executive Program na Singularity University w Santa Clara w Kalifornii, Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu w Hamburgu, studiów podyplomowych w Polsko-Francuskim Instytucie Ubezpieczeń.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie.

Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2,1 miliona pacjentów. Do ich dyspozycji jest ponad 230 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia 15 000 osób, około 6800 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego.