Anna Rulkiewicz w czołówce najbardziej wpływowych osób na rynku zdrowia

0
876

Anna Rulkiewicz, prezes zarządu Pracodawców Medycyny Prywatnej i prezes Lux Med, znalazła się na 14-tym miejscu na liście stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i ochronie zdrowia. Adam Rozwadowski, wiceprezes zarządu organizacji, znalazł się na 63. miejscu, a  Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawców RP, zajął miejsce 13-te.

Poza tym w setce osób mających największy wpływ na medycynę i ochronę zdrowia w Polsce znaleźli się: Andrzej Sokołowski, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych, który zajął miejsce 38, oraz Piotr Gerber, do niedawna wiceprezes OSSP, założyciel EMC Instytut Medyczny, który znalazł się na miejscu 17-tym.

Renata Jażdż-Zaleska, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Niepublicznych Szpitali Samorządowych, prezes zarządu Specjalistycznego Centrum Medycznego w Polanicy-Zdroju zajęła miejsce 74., a Jarosław Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali zajął miejsce 47.

Na pierwszym miejscu listy znalazł się Jacek Jassem, specjalista w dziedzinie radioterapii onkologicznej, który przez ostatnie cztery lata kierował Polskim Towarzystwem Onkologicznym, na drugim – Marian Zembala, kardiochirurg, dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu (obaj zostali uznani za liderów listy), a na trzecim – Bolesław Samoliński, ekspert Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej.

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zajął miejsce 66., a Sławomir Neumann – wiceminister zdrowia– miejsce 15-te. Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia znalazł się na miejscu 42.

Lista stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i ochronie zdrowia została ogłoszona po raz 12-ty przez „Puls Medycyny”.

Ocenie poddano osiągnięcia w zakresie leczenia, wprowadzanie rewolucyjnych technologii i zabiegów do praktyki lekarskiej, wytyczania nowych kierunków rozwoju polskiej medycyny. Pod uwagę brany był także wpływ poszczególnych osób na zmiany ustawowe, organizację i zasady działania systemu.

Lista dostępna jest na stronie:

http://listastu.pulsmedycyny.pl