Anna Rulkiewicz w finale konkursu 100 Kobiet Biznesu

0
967


Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med, znalazła się w finałowej dziesiątce konkursu 100 Kobiet Biznesu, organizowanego przez dziennik Puls Biznesu. W ramach konkursu redakcja i czytelnicy dokonają wyboru Bizneswoman Roku 2013.

Zgodnie z regulaminem konkursu laureatki rankingu oceniane są na podstawie kryteriów świadczących o zrównoważonym rozwoju i doskonałej kondycji firm, którymi zarządzają. Analizowane są dynamika zysku i sprzedaży firmy za ostatnie dwa lata działalności, a także te kryteria, których nie uwzględniają bilanse, a które są równie istotne – takie jak nieposzlakowana opinia firmy czy jej pozytywna historia prawna.

W rankingu znalazło się 50 kobiet reprezentujących przedsiębiorstwa wykazujące obrót w 2012 roku w wysokości do 50 mln zł oraz 50 kobiet reprezentujących przedsiębiorstwa o obrocie powyżej 50 mln zł.

O kobietach w biznesie redaktor naczelna rankingu – Monika Richardson – pisze: – Są pracowite i rzetelne. Nie potrzebują przywilejów, mają wstręt do pompy, są prostolinijne i serdeczne. Mają ogromny dar przekonywania. Łatwo przychodzi im wypracowywanie kompromisów. Posiadają wielki ładunek inteligencji emocjonalnej. Są konkretne i odważne. Chętnie włączają pracowników do procesu zarządzania. Szybciej uczą się na własnych błędach.

Anna Rulkiewicz z siecią Lux Med jest związana od ponad 10 lat. Konkretna i skuteczna – tak określają ją rywale i eksperci. Pod jej rządami Lux Med przejmował kolejne sieci medyczne, co zaprowadziło go do pozycji lidera na rynku. Blisko rok temu grupa została sprzedana za 1,6 mld zł brytyjskiej firmie medyczno-ubezpieczeniowej Bupa.

Redakcja „Pulsu Biznesu” dokonała wyboru 10 finalistek spośród 100 zgłoszonych przez czytelników kandydatek. W tym elitarnym gronie znalazły się 2 panie reprezentujące firmy członkowskie Pracodawców RP. Oprócz Anny Rulkiewicz jest to także Ewa Misiak,  przewodnicząca rady nadzorczej Work Service oraz prezes Baby&Care. Poza tym kandydatkami do tytułu Bizneswoman Roku 2013 są także: Beata Stelmach (GE), Magdalena Taczanowska (Microsoft Polska), Wanda Rapaczyńska (Agora), Magdalena Nawłoka (Allianz Polska), Bożena Lublińska-Kasprzak (PARP), Małgorzata Kołakowska (ING), Elżbieta Bieńkowska (minister rozwoju regionalnego) oraz Ilona Antoniszyn-Klik (wiceminister gospodarki).

Wybory Bizneswoman Roku trwają do 24 listopada 2013 roku. Aby wziąć udział w głosowaniu, należy wejść na stronę: http://100kobietbiznesu.pb.pl/glosowanie.