Arion Med: wygrany konkurs na usługi ratownictwa medycznego

0
870


W wyniku rozstrzygnięcia konkursu organizowanego przez Lubelski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia Arion Med będzie operatorem pogotowia ratunkowego w Dęblinie oraz w Rykach od 1 lipca do 31 grudnia 2013 roku.

Konkurs dotyczył świadczeń podstawowego i specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego w powiecie ryckim. Kryteriami, którymi kierował się NFZ przy wyborze najlepszych ofert, było między innymi wyposażenie w sprzęt i w aparaturę medyczną, jakość usług oraz cena.

Arion Med jako Grupa ma kilkuletnie doświadczenie w zakresie organizacji usług w ochronie zdrowia oraz udzielania świadczeń medycznych. Pacjentów będzie obsługiwać podstawowy zespół ratownictwa medycznego zlokalizowany w Dęblinie, natomiast w Rykach będzie stacjonował specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego.

Do Grupy Arion Med należy Arion Szpitale Sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju, który obejmuje szpitale w Biłgoraju i Tarnogrodzie oraz poradnię we Frampolu. Arion prowadzi także Centrum Medyczne Górnik w Łęcznej oraz przejęty na początku marca 2013 roku szpital w Gostyninie.