Arion-Szpitale: coraz więcej dzieci rodzi się w placówce w Biłgoraju

0
917


Rośnie liczba kobiet korzystających z oddziału położniczego szpitala w Biłgoraju. W I półroczu 2014 roku urodziło się tutaj 291 dzieci. To więcej niż w I półroczu roku2013, kiedy w biłgorajskiej placówce na świat przyszło 259 dzieci.

Cieszący się coraz większym zaufaniem i dobrą renomą oddział położniczo-ginekologiczny szpitala przyciąga przyszłe mamy z terenu całego województwa. Główne powody takich decyzji to domowy klimat, zapewniający rodzącym oraz ich rodzinom pełną intymność i poczucie bezpieczeństwa, oraz wyposażenie oddziału w niezbędny, nowoczesny i wysokiej jakości sprzęt i aparaturę medyczną: KTG, USG, fotele i łóżka ginekologiczne.

Na oddziale znajduje się pokój odwiedzin, punkt laktacyjny oraz sala do porodów rodzinnych, na której kobiecie może towarzyszyć mąż, partner lub inna bliska osoba. Od momentu porodu aż do dnia wypisu ze szpitala, matka i dziecko cały czas przebywają razem.

Szpital stara się stale poszerzać swoją ofertę. Od niedawna w placówce jest możliwe pobranie krwi pępowinowej. Na terenie szpitala działa również bezpłatna Szkoła Rodzenia z cyklem wykładów poświęconych kobietom w ciąży, porodom i opiece poporodowej.

Arion Szpitale Sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju obejmuje szpitale w Biłgoraju i Tarnogrodzie oraz poradnię we Frampolu. W skład ZOZ w Biłgoraju wchodzi: 10 oddziałów szpitalnych działających w ramach kontraktu z NFZ, 19 poradni w tym 18 działających w ramach kontraktu z NFZ, oddział rehabilitacji z 2 pracowniami, 7 pracowni diagnostyki oraz laboratorium. Placówka dysponuje łącznie 408 łóżkami szpitalnymi oraz współpracuje z 98 lekarzami oraz 240 pielęgniarkami i położnymi.