Arion Szpitale inwestuje w nowy sprzęt medyczny

0
792


Spółka Arion Szpitale, prowadząca placówki w Biłgoraju i Gostyninie, inwestuje w nowy sprzęt medyczny. Szpital biłgorajski został wyposażony w nowy aparat USG, Centrum Medyczne w Gostyninie otrzymało nowe wyposażenie poradni okulistycznej.

Aparat do badań ultrasonograficznych, który trafił do szpitala w Biłgoraju, to najnowocześniejszy aparat USG w powiecie biłgorajskim. Sprzęt umożliwia najnowszej generacji obrazowanie 3D/4D, połączone z narzędziami diagnostycznymi, wykorzystywanymi przez najwybitniejsze ośrodki diagnostyczne na całym świecie. Aparat został stworzony przede wszystkim do wysokiej jakości badań prenatalnych, położniczych, ginekologicznych, neonatologicznych, badań echa serca płodu oraz radiologicznych. USG wyposażone jest także w urządzenie umożliwiające zapis przebiegu badania ultrasonograficznego na nośniku DVD w formatach jpg, tiff, avi. Kosz inwestycji wyniósł ponad 200 tysięcy złotych.

Centrum Medyczne mieszczące się przy ulicy 3-go maja w Gostyninie zostało wyposażone w autorefraktokeratometr, urządzenie, które umożliwi wykonywanie badań okulistycznych pomocnych przy doborze okularów lub soczewek kontaktowych.

Centrum Medyczne w Gostyninie, stanowi część Zespołu Opieki Zdrowotnej, obejmującego również szpital, przejętego przez Arion Szpitale w marcu 2013 roku.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju obejmuje szpitale w Biłgoraju i Tarnogrodzie oraz poradnię we Frampolu. W skład ZOZ w Biłgoraju wchodzi: 10 oddziałów szpitalnych działających w ramach kontraktu z NFZ, 19 poradni w tym 18 działających w ramach kontraktu z NFZ, oddział rehabilitacji z 2 pracowniami, 7 pracowni diagnostyki oraz laboratorium. Placówka dysponuje łącznie 408 łóżkami szpitalnymi.

Arion Szpitale prowadzi także Centrum Medyczne Górnik w Łęcznej.