Arion-Szpitale: inwestycja w remont oddziału w Biłgoraju

0
800


Spółka Arion-Szpitale systematycznie inwestuje w jakość i wyposażenie prowadzonych placówek. Pod koniec grudnia w szpitalu w Biłgoraju rozpoczął się remont oddziału neurologicznego.

Remont jest związany z postanowieniami pokontrolnymi Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. W placówce prowadzone są prace konserwatorskie polegające na malowaniu wszystkich pomieszczeń oddziału. Zakończenie remontu przewidziane jest na 16 stycznia 2014 roku.

O planowanych działaniach zostały poinformowane wszystkie wymagające tego instytucje: Starostwo Powiatowe, Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, Wojewoda Lubelski, Koordynator ds. Ratownictwa oraz Konsultant Wojewódzki ds. Neurologii.

Arion Szpitale Sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju obejmuje szpitale w Biłgoraju i Tarnogrodzie oraz poradnię we Frampolu. W skład ZOZ w Biłgoraju wchodzi: 10 oddziałów szpitalnych działających w ramach kontraktu z NFZ, 19 poradni w tym 18 działających w ramach kontraktu z NFZ, oddział rehabilitacji z 2 pracowniami, 7 pracowni diagnostyki oraz laboratorium. Placówka dysponuje łącznie 408 łóżkami szpitalnymi oraz współpracuje z 98 lekarzami oraz 240 pielęgniarkami i położnymi.

Arion prowadzi także Centrum Medyczne Górnik w Łęcznej, które posiada 16 poradni, w tym 7 działających w ramach kontraktu z NFZ oraz przejęty na początku marca 2013 roku szpital w Gostyninie.