Arion Szpitale: inwestycja w sprzęt diagnostyczny

0
809


Oddział neonatologiczny szpitala w Biłgoraju, prowadzony przez spółkę Arion Szpitale, został wyposażony w nowe urządzenie diagnostyczne  Bilirubinometr JM-103, służący do nieinwazyjnego przeskórnego pomiaru poziomu bilirubiny.

Aparat mierzy dokładnie poziom bilirubiny, również w trakcie oraz po fototerapii noworodków. Na pomiar nie ma wpływu płeć, wiek urodzeniowy, rasa ani waga noworodka. Urządzenie jest używane przez lekarzy opieki zdrowotnej jako znacząca pomoc w monitorowaniu stanu noworodków w kierunku rozwoju hiperbilirubinemii. Aparat dokonuje pomiaru przez kierowanie białego światła w skórę noworodka i bada intensywność powracających fal o określonej długości. Znając spektralne właściwości składników skóry, można wydzielić składniki zakłócające i określające koncentrację bilirubiny.

Arion Szpitale Sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju obejmuje szpitale w Biłgoraju i Tarnogrodzie oraz poradnię we Frampolu. W skład ZOZ w Biłgoraju wchodzi: 10 oddziałów szpitalnych działających w ramach kontraktu z NFZ, 19 poradni w tym 18 działających w ramach kontraktu z NFZ, oddział rehabilitacji z 2 pracowniami, 7 pracowni diagnostyki oraz laboratorium. Placówka dysponuje łącznie 408 łóżkami szpitalnymi oraz współpracuje z 98 lekarzami oraz 240 pielęgniarkami i położnymi.

Arion prowadzi także Centrum Medyczne Górnik w Łęcznej, które posiada 16 poradni, w tym 7 działających w ramach kontraktu z NFZ oraz przejęty na początku marca 2013 roku szpital w Gostyninie.