Arion Szpitale: nowa komercyjna poradnia w Biłgoraju

0
956


Szpital w Biłgoraju, prowadzony przez spółkę Arion Szpitale, otwiera nową poradnię specjalistyczną, które będzie oferowała konsultacje w zakresie hematologii. Otwarcie poradni jest związane z zapotrzebowaniem wśród pacjentów na konsultacje i diagnostykę hematologiczną.

Koszt konsultacji w poradni wynosi 80 zł. Poradnia będzie funkcjonowała od 31 marca 2014, dwa razy w miesiącu.
Hematologia zajmuje się schorzeniami krwi i układu krwiotwórczego. Z porad poradni będą mogły skorzystać mogą osoby od 16 roku życia, cierpiące na niedokrwistość, aplazję szpiku, skazę krwotoczną małopłytkową oraz z zespołami rozrostowymi układu krwiotwórczego, takimi jak: ostre i przewlekłe białaczki, stany mielodysplastyczne, chłoniak złośliwy, czy szpiczak plazmocytowi.

Arion Szpitale Sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju obejmuje szpitale w Biłgoraju i Tarnogrodzie oraz poradnię we Frampolu. W skład ZOZ w Biłgoraju wchodzi: 10 oddziałów szpitalnych działających w ramach kontraktu z NFZ, 19 poradni w tym 18 działających w ramach kontraktu z NFZ, oddział rehabilitacji z 2 pracowniami, 7 pracowni diagnostyki oraz laboratorium. Placówka dysponuje łącznie 408 łóżkami szpitalnymi oraz współpracuje z 98 lekarzami oraz 240 pielęgniarkami i położnymi.

Kontrakt placówki z NFZ na rok 2014 ma wartość ponad 31 mln zł. Ponad 27 mln zł jest przeznaczonych na leczenie szpitalne, w tym na ginekologię i położnictwo, neonatologię i pediatrię, a także na leczenie chorób wewnętrznych, chorób płuc, kardiologię, chirurgię ogólną oraz ortopedię. Prawie 2,5 mln zł jest przeznaczone na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną.