Arion Szpitale: nowy sprzęt dla placówki w Gostyninie

0
765


Szpital w Gostyninie, prowadzony przez spółkę Arion Szpitale, został wyposażony w nowy sprzęt diagnostyczny.  Profesjonalny aparat USG trafił do oddziału ginekologiczno-położniczego tej placówki.

Nowy aparat USG wyposażony jest w kolorowy Doppler, Power Doppler, HD-Doppler oraz prezentacje 2D, 3D i 4D.  Posiada komplet wielozakresowych głowic. Dodatkowymi atutami sprzętu  jest wyposażenie go w cyfrowy układ generacji oraz przetwarzania ultradźwięków. Dzięki temu zdolny jest analizować 4-krotnie większą ilość informacji niż większość aparatów. Zdolność ta przekłada się na jakość uzyskiwanych obrazów.

Urządzenie pozwala na stwierdzenie lub też wykluczenie występowania u płodu zaburzeń w okresie jego wczesnego, wewnątrzmacicznego rozwoju. Dynamiczny rozwój tego typu technologii ma na celu zmniejszenie okołoporodowej śmiertelności płodów, zmniejszenie ilości niepotrzebnych interwencji położniczych i poszukiwanie najczulszych metod rozpoznających zagrożenie płodu.

Za pomocą nowego aparatu wykonywane były badania podczas akcji Biała Sobota, która odbyła się w gostynińskim szpitalu 26 października 2013.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Gostyninie, obejmujący szpital oraz Centrum Medyczne, został przejęty przez Arion Szpitale w marcu 2013 roku. Arion prowadzi także Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju obejmujący szpitale w Biłgoraju i Tarnogrodzie oraz poradnię we Frampolu a także Centrum Medyczne Górnik w Łęcznej.