Arion Szpitale patronem konferencji Akademii MamaPyta.pl

0
889

Arion Szpitale jest głównym patronem organizowanej w Biłgoraju konferencji z cyklu Akademia MamaPyta.pl. Konferencja odbędzie się 9 maja 2013 roku w Biłgorajskim Centrum Kultury. Jest to projekt skierowany do kobiet w ciąży, ale także obecnych i przyszłych mam.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie Akademia MamaPyta.pl.

Eksperci z Akademii Mamapyta.pl oraz lekarze i położne ze szpitala w Biłgoraju wyczerpująco wyjaśnią poszczególne zagadnienia oraz odpowiedzą na wszystkie pytania uczestników. Podczas spotkania poruszane będą zagadnienia dotyczące m.in. aktywności fizycznej i seksualnej w ciąży, odżywiania i pielęgnacji w ciąży i w okresie laktacji, przygotowania do porodu, pielęgnacji i odżywiania noworodków, szczepień, alergii, karmienie noworodków i niemowląt, karmienie piersią a alergie.

Poza wykładami teoretycznymi, zaplanowano także zajęcia praktyczne, które odbędą się w przerwie konferencji. Uczestniczki będą mogły nauczyć się wiązania chust do noszenia dzieci, masażu niemowląt Shantala, dopasowania staników oraz obejrzeć pokaz niemedycznych technik mogących ułatwić poród z zastosowaniem między innymi piłki oraz szala rebozo.

Arion Szpitale Sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju obejmuje szpitale w Biłgoraju i Tarnogrodzie oraz poradnię we Frampolu. W skład ZOZ w Biłgoraju wchodzi: 10 oddziałów szpitalnych działających w ramach kontraktu z NFZ, 19 poradni w tym 18 działających w ramach kontraktu z NFZ, oddział rehabilitacji z 2 pracowniami, 7 pracowni diagnostyki oraz laboratorium. Placówka dysponuje łącznie 408 łóżkami szpitalnymi oraz współpracuje z 98 lekarzami oraz 240 pielęgniarkami i położnymi.

Arion prowadzi także Centrum Medyczne Górnik w Łęcznej, które posiada 16 poradni, w tym 7 działających w ramach kontraktu z NFZ oraz przejęty na początku marca 2013 roku szpital w Gostyninie.