Arion Szpitale realizuje program finansowany w ramach RPO

0
502

Spółka Arion Szpitale od 1 września 2017 roku realizuje projekt dotyczący profilaktyki raka jelita grubego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Strukturalnego i Inwestycyjnego.

Program będzie realizowany do 28 lutego 2019 roku. Wartość projektu wynosi 788 275,00 zł, a kwota dofinansowania to 748 861,25 zł.

Programem objętych zostanie 1000 osób z terenu powiatów: biłgorajskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, chełmskiego, zamojskiego a także z Chełma i Zamościa.

Projekt kierowany jest do osób w wieku aktywności zawodowej, będących w grupie podwyższonego ryzyka kwalifikujących się do objęcia badaniami przesiewowymi w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych.

W ramach projektu zorganizowane zostaną spotkania informacyjno-edukacyjne, dostępne będą publikacje na temat profilaktyki, a także bezpłatne badania kolonoskopii ze znieczuleniem (sfinansowany będzie także dojazd na badania).

Arion prowadzi Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju obejmujący szpitale w Biłgoraju i Tarnogrodzie i poradnię we Frampolu, a także szpital w Gostyninie, a także oraz Centrum Medyczne Górnik w Łęcznej.

Do Grupy Arion Szpitale należy także EvaClinic z Warszawy, prowadząca 20-łóżkowy szpital, wyposażony w blok operacyjny i oddział intensywnego nadzoru, oraz poradnię specjalistyczną.