Arion Szpitale sponsorem imprez kulturalnych

0
865


Arion Szpitale sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju był sponsorem dwóch imprez kulturalnych: wyścigów oraz pikniku, które odbyły się w niedzielę 19 maja 2013 w Biłgoraju. 

Pierwsze z przedsięwzięć były to wyścigi motocyklowe z okazji otwarcia sezonu motocyklowego – Runda Okręgu Lubelskiego PZM w Wyścigach Motocyklowych, które zostały rozegrane na torze kartingowym w Biłgoraju. Organizatorem wyścigów był Automobilklub Biłgorajski. Druga impreza to Charytatywny Piknik Sportowo-Rekreacyjny „Spełnij Marzenie – Wspomóż Stowarzyszenie”, który odbył się na terenie biłgorajskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Organizatorem pikniku był OSIR w Biłgoraju.

Arion Szpitale Sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju obejmuje szpitale w Biłgoraju i Tarnogrodzie oraz poradnię we Frampolu. W skład ZOZ w Biłgoraju wchodzi: 10 oddziałów szpitalnych działających w ramach kontraktu z NFZ, 19 poradni w tym 18 działających w ramach kontraktu z NFZ, oddział rehabilitacji z 2 pracowniami, 7 pracowni diagnostyki oraz laboratorium. Placówka dysponuje łącznie 408 łóżkami szpitalnymi oraz współpracuje z 98 lekarzami oraz 240 pielęgniarkami i położnymi.

Arion prowadzi także Centrum Medyczne Górnik w Łęcznej, które posiada 16 poradni, w tym 7 działających w ramach kontraktu z NFZ oraz przejęty na początku marca 2013 roku szpital w Gostyninie.