Arion Szpitale: sprzęt od WOŚP dla placówki w Biłgoraju

0
846


Do szpitala w Biłgoraju, prowadzonego przez Arion Szpitale sp. z o.o., dotarł sprzęt zakupiony z pieniędzy zebranych przed rokiem, podczas XXI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprzęt trafił do oddziału chorób wewnętrznych, z przeznaczeniem dla leczonych tam osób starszych, oraz do oddziału neonatologicznego.

Placówka w Biłgoraju, pomimo braku oddziału geriatrycznego, postanowiła wystąpić do Fundacji z prośbą o doposażenie szpitala. Dzięki WOŚO szpital wzbogacił się o 6 łóżek sterowanych elektronicznie, 2 materace przeciwodleżynowe, 3 kardiomonitory, podnośnik hydrauliczny dla pacjentów leżących, aparat do EKG, zestaw do rejestracji RR metodą Holtera, fotel kąpielowy z wyposażeniem, dwa wózki inwalidzkie XXL, przyłóżkowe urządzenie rehabilitacyjne, 5 pomp infuzyjnych, ssak oraz 2 inhalatory. Łączna wartość otrzymanego sprzętu to 192 685, 06 zł.

Oprócz oddziału chorób wewnętrznych Orkiestra wspomogła także oddział neonatologiczny placówki, który otrzymał bulirubinometr, kardiomonitor, lampę do fototerapii oraz stanowisko resuscytacyjne.

W latach ubiegłych, jeszcze gdy szpital w Biłgoraju funkcjonował jako SP ZOZ, Fundacja wyposażyła go w sprzęt o wartości 174 203, 28 zł.

Arion Szpitale Sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju obejmuje szpitale w Biłgoraju i Tarnogrodzie oraz poradnię we Frampolu. W skład ZOZ w Biłgoraju wchodzi: 10 oddziałów szpitalnych działających w ramach kontraktu z NFZ, 19 poradni w tym 18 działających w ramach kontraktu z NFZ, oddział rehabilitacji z 2 pracowniami, 7 pracowni diagnostyki oraz laboratorium. Placówka dysponuje łącznie 408 łóżkami szpitalnymi oraz współpracuje z 98 lekarzami oraz 240 pielęgniarkami i położnymi.

Kontrakt placówki z NFZ na rok 2014 ma wartość ponad 31 mln zł. Ponad 27 mln zł jest przeznaczonych na leczenie szpitalne, w tym na ginekologię i położnictwo, neonatologię i pediatrię, a także na leczenie chorób wewnętrznych, chorób płuc, kardiologię, chirurgię ogólną oraz ortopedię. Prawie 2,5 mln zł jest przeznaczone na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną.