Arion Szpitale stawia na ginekologię i położnictwo

0
818


Szpital w Gostyninie, prowadzony przez spółkę Arion Szpitale, rozwija usługi w zakresie ginekologii i położnictwa. Coraz więcej pacjentek decyduje się na rodzenie w tej placówce. Do końca sierpnia 2014 roku urodziło się tutaj o 22 procent więcej dzieci niż w analogicznym okresie roku 2013.

Od stycznia do sierpnia 2013 w gostynińskim szpitalu przyszło na świat 157 noworodków, w tym samym czasie w roku 2014 – już 192 noworodki.

„Wzrost jest dla nas powodem do dumy, zwłaszcza gdy przyrost naturalny w naszym kraju zaczyna być ujemny. Wzrost ten świadczyć może o fakcie, iż oddział ginekologiczno-położniczy cieszy się coraz większym zaufaniem i dobrą renomą, która przyciągającą tu matki z sąsiednich powiatów” – czytamy w informacji na stronie szpitala.

Pracownicy szpitala oddziału starają się stworzyć domowy klimat, zapewniający pełną intymność i poczucie bezpieczeństwa. Od momentu porodu aż do dnia wypisu ze szpitala, matka i dziecko cały czas przebywają razem. Położne uczą matkę prawidłowych sposobów przystawiania dziecka do piersi oraz pielęgnacji noworodka, służą radą i wyjaśniają problemy związane z laktacją. Całodobową gotowość i opiekę zapewnia wykwalifikowany personel medyczny: lekarze położnicy, neonatolog, anestezjolog i położne.

Od sierpnia 2014 oddział ginekologiczno-położniczy ma nowego kierownika, którym został lek. med. Robert Kowacz. Zmiana ta zaowocowała polepszeniem współpracy pomiędzy tym oddziałem, a pododdziałem neonatologicznym, zarówno jeżeli chodzi o personel lekarski jak i pielęgniarski.

Szpital w Gostyninie prowadzi również bezpłatną Szkołę Rodzenia z cyklem wykładów o tematyce dotyczącej kobiet w ciąży, porodu i opieki poporodowej.

ZOZ w Gostyninie został przejęty przez Arion Szpitale w marcu 2013 roku. Szpital prowadzi oddziały – chirurgiczny, ginekologiczno-położniczy, neonatologiczny, anestezjologiczny, chorób wewnętrznych, pulmonologiczny, neurologiczny, kardiologiczny i pediatryczny. Prowadzi także oddziały rehabilitacyjne, pracownie diagnostyczne – EEG, EKG, endoskopii, zakład diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej.  Kontrakt placówki z NFZ na rok 2014 ma wartość prawie 24 mln zł.

Arion prowadzi także Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju obejmujący szpitale w Biłgoraju i Tarnogrodzie oraz poradnię we Frampolu a także Centrum Medyczne Górnik w Łęcznej.