Arion Szpitale uczestnikiem Konwentu Szpitali Powiatowych

0
904

Szpital w Biłgoraju, prowadzony przez spółkę Arion Szpitale, był organizatorem Konwentu Szpitali Powiatowych Województwa Lubelskiego – Związku Pracodawców. Szpital jest członkiem związku, w dyrektor placówki – Piotr Krawiec jest jego przewodniczącym.

Dyrektorzy szpitali z województwa lubelskiego województwa uczestniczą w cyklicznych spotkaniach Konwentu, aby wymieniać się wiedzą i doświadczeniem. Głównym tematem zakończonego kilka dni temu Konwentu był benchmarking szpitali powiatowych województwa lubelskiego. Placówki z tego regiony były porównywane do „średniej krajowej”. Ponadto próbowano odpowiedzieć na pytanie „Czy mój szpital dobrze pracuje?”. Dyrektorzy analizowali koszty swoich placówek, wykorzystanie zasobów, analizowali oddziały, które pracują najlepiej, a na koniec w podsumowaniu ujęto co należałoby zmienić, aby osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.

Związek Pracodawców Konwentu Szpitali Powiatowych Województwa Lubelskiego został powołany w roku 2010. Do związku mogą zapisywać się także szpitale kliniczne i wojewódzkie. Celem związku jest stworzenie wspólnego, silnego lobby na rzecz poprawy finansowania świadczeń zdrowotnych, ochrona praw i wspólne reprezentowanie członków na zewnątrz.

Obecnie Konwent zrzesza następujące placówki: SP SPZOZ w Bełżycach, SPZOZ w Bychawie, SPZZOZ w Janowie Lubelskim, SPZOZ w Kraśniku, SPZOZ w Lubartowie, SPZOZ w Łukowie, SPZOZ w Opolu Lubelskim, SPZ w Parczewie, SPZOZ w Puławach, SPZOZ w Radzyniu Podlaskim, SPZOZ w Świdniku, SPZOZ Włodawa, Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. i ARION Szpitale sp. z o.o. ZOZ w Biłgoraju. Siedzibą Konwentu jest miasto, w którym siedzibę ma pracodawca, którego kierownik pełni funkcję przewodniczącego Konwentu. Obecnie jest to Biłgoraj.

Arion Szpitale Sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju obejmuje szpitale w Biłgoraju i Tarnogrodzie oraz poradnię we Frampolu. W skład ZOZ w Biłgoraju wchodzi: 10 oddziałów szpitalnych działających w ramach kontraktu z NFZ, 19 poradni w tym 18 działających w ramach kontraktu z NFZ, oddział rehabilitacji z 2 pracowniami, 7 pracowni diagnostyki oraz laboratorium. Placówka dysponuje łącznie 408 łóżkami szpitalnymi oraz współpracuje z 98 lekarzami oraz 240 pielęgniarkami i położnymi.

Arion prowadzi także Centrum Medyczne Górnik w Łęcznej, które posiada 16 poradni, w tym 7 działających w ramach kontraktu z NFZ oraz przejęty na początku marca 2013 roku szpital w Gostyninie.