Arion Szpitale: ugoda z NFZ w sprawie zapłaty za świadczenia

0
802


Spółka Arion Szpitale zawarła ugodę z oddziałem lubelskim Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie wypłaty całkowitego wynagrodzenia z tytułu realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie leczenia szpitalnego w roku 2012.

Ugoda została zawarta pod koniec października 2014. w Lublinie i opiewała o kwotę 1 197 636,44 zł. „Nie jest to suma, jakiej się wstępnie spodziewaliśmy, ale cieszymy się, że udało nam się odzyskać chociaż część tej kwoty” – poinformowała spółka w komunikacie.

Przedmiotem ugody są świadczenia udzielone w celu ratowania życia, w trybie nagłym, a niezapłacone w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia ze względu na przekroczenie ilości określonych w umowie, czyli tzw. „nadwykonania”.

NFZ jest winien spółce także środki za nadwykonania za lata 2011 i 2013.

Arion Szpitale Sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju obejmuje szpitale w Biłgoraju i Tarnogrodzie oraz poradnię we Frampolu. W skład ZOZ w Biłgoraju wchodzi: 10 oddziałów szpitalnych działających w ramach kontraktu z NFZ, 19 poradni w tym 18 działających w ramach kontraktu z NFZ, oddział rehabilitacji z 2 pracowniami, 7 pracowni diagnostyki oraz laboratorium. Placówka dysponuje łącznie 408 łóżkami szpitalnymi.

Arion prowadzi także Szpital w Gostyninie oraz  Centrum Medyczne Górnik w Łęcznej.