Arion Szpitale: utworzenie Ośrodka Badań Klinicznych

0
878


Spółka Arion Szpitale utworzyła w strukturach swojej firmy Ośrodek Badań Klinicznych. Projekt skupia zespół doświadczonych i kompetentnych specjalistów z poradni i szpitali w Biłgoraju, Łęcznej oraz w Gostyninie.

Utworzenie Ośrodka jest związane z planami poszukiwań innowacyjnych metod leczenia, diagnostyki i rozwiązań sprzętowych, wykraczających ponad standardową opiekę medyczną Więcej szczegółowych informacji na temat tego przedsięwzięcia spółka poda w najbliższym czasie.

Arion Szpitale Sp. z o.o. prowadzi Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju, który obejmuje szpitale w Biłgoraju i Tarnogrodzie oraz poradnię we Frampolu. W skład ZOZ w Biłgoraju wchodzi: 10 oddziałów szpitalnych działających w ramach kontraktu z NFZ, 19 poradni w tym 18 działających w ramach kontraktu z NFZ, oddział rehabilitacji z 2 pracowniami, 7 pracowni diagnostyki oraz laboratorium. Placówka dysponuje łącznie 408 łóżkami szpitalnymi oraz współpracuje z 98 lekarzami oraz 240 pielęgniarkami i położnymi.

Arion prowadzi także Centrum Medyczne Górnik w Łęcznej, które posiada 16 poradni, w tym 7 działających w ramach kontraktu z NFZ oraz przejęty na początku marca 2013 roku szpital w Gostyninie.