Arion-Szpitale: zakończenie inwestycji w Biłgoraju

0
806

W szpitalu w Biłgoraju, prowadzonym przez spółkę Arion-Szpitale, zakończył się remont oddziału położniczego. Działania te były związane z decyzją Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej nakazującą wymianę wykładziny podłogowej na korytarzu oddziału na wykładzinę spełniającą wymogi przeciwpożarowe.

Remont został przeprowadzony planowo czyli w okresie od 11 do 22 marca 2013 roku (należało go zakończyć do 31 marca 2013). Zakres remontu obejmował prace remontowo-budowlane na drodze ewakuacyjnej (korytarz oddziału położniczego) polegające na wymianie podłogi, malowaniu ścian i drzwi oraz odnowieniu sufitu. Ponadplanowo wyremontowana została jedna z sal matek. W związku z tym prowadzący placówkę zdecydowali, aby na całym oddziale wyrównać standard i zaplanowano przeprowadzenie remontu także w pozostałych salach. Remont będzie przebiegał sukcesywnie, aby nie utrudniać funkcjonowania oddziału.

Arion Szpitale Sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju obejmuje szpitale w Biłgoraju i Tarnogrodzie oraz poradnię we Frampolu. W skład ZOZ w Biłgoraju wchodzi: 10 oddziałów szpitalnych działających w ramach kontraktu z NFZ, 19 poradni w tym 18 działających w ramach kontraktu z NFZ, oddział rehabilitacji z 2 pracowniami, 7 pracowni diagnostyki oraz laboratorium. Placówka dysponuje łącznie 408 łóżkami szpitalnymi oraz współpracuje z 98 lekarzami oraz 240 pielęgniarkami i położnymi.

Arion prowadzi także Centrum Medyczne Górnik w Łęcznej, które posiada 16 poradni, w tym 7 działających w ramach kontraktu z NFZ oraz przejęty na początku marca 2013 roku szpital w Gostyninie.