Artmedik: nowy sprzęt w Laboratorium Biomechaniki

0
256

Laboratorium Biomechaniki działające w Szpitalu Kieleckim, należącym do Grupy Artmedik, wzbogaciło się o nowy sprzęt służący do analizy ruchu. Tym samym stało się jedyną tego typu placówką w regionie o tak kompleksowym wyposażeniu.

Do funkcjonującego już w placówce systemu optycznego BTS Smart analizującego układ ruchu, dołączył fotel izokinetyczny do oceny siły mięśniowej, platforma balansowa ze stabilnym i niestabilnym podłożem oraz specjalistyczna bieżnia oceniająca chód.

– Sprzęt może służyć zarówno profesjonalnym sportowcom, jak i pacjentom ze schorzeniami układu ruchu – tłumaczy Jakub Maliszewski z firmy Technomex, która zajmuje się dystrybucją urządzeń do fizjoterapii.

Badanie przy pomocy systemu BTS Smart trwa około godzinę, jest bezbolesne. Wskazaniami do jego wykonania są wszelkiego rodzaju bóle kostno-stawowe, mięśniowe, dysfunkcje chodu. System może być również wykorzystywany do badania postępów leczenia, rehabilitacji, badania ruchu kończyn górnych.

Badania biomechaniczne służą sportowcom, ale  również pacjentom przygotowującym się do zabiegów ortopedycznych i kontrolującym postępy rehabilitacji.

Laboratorium Biomechaniki działające przy Szpitalu Kieleckim św. Aleksandra jest jednym z niewielu w Polsce oferujących taką możliwość.

Grupa Artmedik od 2008 roku zarządza szpitalem w Jędrzejowie, posiadającym 9 oddziałów i ponad 20 poradni specjalistycznych. Artmedik prowadzi także Szpital Św. Aleksandra w Kielcach, liczący 5 oddziałów i 5 poradni specjalistycznych. Od marca 2017 roku działa Śląskie Centrum Medyczne Artmedik w Częstochowie, a w maju 2017 otwarte zostało w Kielcach Świętokrzyskie Centrum Medyczne Artmedik, oferujące usługi ambulatoryjne.

Grupa Armedik to także Medyczne Zaplecze Badawcze oraz sieć aptek Plus.

Zarząd Armedik spółki z o.o. tworzą: Rafał Chaiński i Robert Frańczak.