Artmedik zainteresowany zakupem uzdrowiska

0
859

Artmedik sp. z o.o. jest zainteresowany zakupem Uzdrowiska Rabka S.A. Spółka w październiku wygrała przetarg na zakup Szpitala Kieleckiego. Od trzech lat prowadzi szpital w Jędrzejowie, kiedy to wygrała przetarg na dzierżawę placówki.

Na opublikowane przez Ministerstwo Skarbu Państwa zaproszenie do udziały w negocjacjach w sprawie nabycia akcji spółki Rabka S.A. wpłynęły trzy odpowiedzi. Oprócz spółki Artmedik złożyły je STP Investment S.A. z siedzibą w Bochni oraz Konsorcjum: Krakowski Bank Spółdzielczy z siedzibą w Krakowie i Laskowski Spółka Komandytowo – Akcyjna z siedzibą w Krakowie. Do sprzedaży oferowane jest .1 939.500 akcji stanowiących 91,06% kapitału zakładowego spółki Uzdrowisko Rabka S.A. z siedzibą w Rabce – Zdroju.

Uzdrowisko to specjalizuje się w leczeniu dzieci i dorosłych w schorzeniach układu oddechowego, przemiany materii, narządu ruchu., a także schorzeń kardiologicznych u dzieci i dorosłych. Liczy około 700 łóżek, umiejscowionych w sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. Uzdrowisko ma zawarty kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wartość kontraktu na rok 2011 wynosi 7,33 mln zł.

Spółka Artmedik. przetarg na dzierżawę szpitala w Jędrzejowie wygrała w marcu 2008 roku. Szpital prowadzi od lipca 2008. Umowa została zawarta na 40 lat. Spółka płaci powiatowi 60 tys. zł czynszu miesięcznie. Spółka przeprowadziła wiele inwestycji, m in rozbudowała szpitalny oddział ratunkowy.. Od stycznia 2012 roku spółka przejmie prowadzenie Szpitala Kieleckiego, którego udziały kupuje. Placówka ta została przekształcona w spółkę ze stuprocentowym udziałem samorządu miejskiego w roku 2006. W planach jest modyfikacja profilu działalności, między innymi utworzenie zakładu opiekuńczo-leczniczego. Spółka zadeklarowała, że przeprowadzi inwestycje o wartości około 20 mln zł. Ponad 99 proc. udziałów w spółce Artmedik posiada Rafał Mariusz Chaiński.