Artplastica szuka inwestora

0
971

Artplastica ze Szczecina poszukuje inwestora w celu realizacji przedsięwzięcie polegającego na utworzeniu sieci ośrodków na terenie całego kraju. Działalność firmy będzie rozwijana w trzech kierunkach – tworzenia ośrodków chirurgii jednego dnia, zakładów opiekuńczo-leczniczych oraz pracowni diagnostycznych.

– Najbardziej zaawansowany projekt dotyczy tworzenia zakładów opiekuńczo-leczniczych – mówi Krzysztof Kapturski, prezes Kliniki Artplastica. – Pierwsza taka placówka powstanie w Szczecinie, w tym celu chcemy zainwestować w nowy obiekt. Prowadzimy już w tej sprawie rozmowy. Ta dziedzina działalności jest nam bliska, ponieważ chcieliśmy się nią zająć jeszcze w latach 90-tych. Wówczas jednak zrezygnowaliśmy z tych planów, ponieważ nie przekonaliśmy władz miasta do współpracy w tym zakresie. Obecnie mamy pewną koncepcję działalności takiej placówki, ma ona funkcjonować na zasadzie jednej wielkiej rodziny, w której swoje miejsce znajdą nie tylko osoby starsze, ale także takie, które potrzebują dachu nad głową.

Docelowo placówki takie powstaną w kilku miastach Polski, podobnie jak ośrodki chirurgii jednego dnia, które będą oferowały nie tylko zabiegi w zakresie chirurgii plastycznej czy estetycznej, ale także chirurgii ogólnej.
– Prowadzimy już pierwsze rozmowy na ten temat w Warszawie i na terenie województwa małopolskiego – mówi Krzysztof Kapturki. – Najmniej zaawansowany jest projekt dotyczący trzeciego kierunku planowanego rozwoju, związanego z tworzeniem sieci specjalistycznych przychodni.

W celu pozyskania środków na realizację tych planów Arplastica poszukuje inwestorów.
– Mogą to być nowi udziałowcy naszej spółki lub osoby, które zainwestują na innych zasadach. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje – mówi Krzysztof Kapturki.

Artplastica działa od kilkunastu lat. Oferuje zabiegi w zakresie chirurgii plastycznej i niechirurgiczne zabiegi w zakresie medycyny estetycznej, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn oraz zabiegi wspomagające odchudzanie (m.in. balon żołądkowy). Pacjentami kliniki są nie tylko Polacy, ale także osoby z Niemiec, Austrii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, a także ze Stanów Zjednoczonych oraz Australii.