Bełchatów: Twoje Centrum Medyczne rozszerza zakres usług

0
1344

Od sierpnia 2015 w Twoim Centrum Medycznym w Bełchatowie można korzystać z usług poradni okulistycznej w ramach kontraktu z NFZ oraz na zasadach komercyjnych. Od czerwca placówka oferuje usługi w zakresie medycyny pracy. Zapowiada także wprowadzenie zabiegów chirurgii jednego dnia.

Poradnia okulistyczna posiada specjalistyczny sprzęt, między innymi autorefraktokeratometr (do pomiarów narządu wzroku),  lampę szczelinową (badanie struktur przedniego odcinka oka) i perymert (badania pola widzenia).

Systematycznie zwiększana jest oferta konsultacji specjalistycznych placówki. W ostatnich miesiącach dołączyła do nich między innymi ginekologia

Od kwietnia 2015 roku Twoje Centrum Medyczne działa w nowo otwartym nowoczesnym obiekcie. W obrębie przychodni działa poradnia podstawowej opieki zdrowotnej, poradnie specjalistyczne, poradnia medycyny pracy, centrum rehabilitacji, diagnostyka laboratoryjna i obrazowa. Na terenie obiektu funkcjonuje dom seniora, oferujący kilkanaście miejsc noclegowych, który proponuje turnusy rehabilitacyjne, pobyty diagnostyczne oraz pobyty krótko- i długoterminowe. W najbliższym czasie placówka planuje także usługi  w zakresie wellness & spa.

Większość usług oferowanych w placówce stanowią usługi komercyjne. Kontrakt zawarty z NFZ na rok 2015 ma wartość 159 642 zł i dotyczy świadczeń okulistycznych oraz ambulatoryjnych świadczeń psychiatrycznych dla dorosłych. Ze środków NFZ finansowana jest także poradnia POZ. Centrum posiada także umowę z PZU i świadczy usługi dla klientów tego ubezpieczyciela.

Placówka działa w Bełchatowie przy ulicy 1 Maja 4. Jest prowadzona przez spółkę Twoje Centrum Medyczne sp. z o.o.  Zarząd spółki tworzą udziałowcy: Beata Janik i Anna Jackowska. Trzecim współwłaścicielem spółki jest Mirosław Janik. Spółka działa od 2010 roku.