Beskidzkie CM: inwestycja w sprzęt laboratoryjny

0
809

Laboratorium analityczne prowadzone przez Beskidzkie Centrum Medyczne z Bielska-Białej zostało wyposażone w aparat do oznaczania poziomu hormonów, markerów nowotworowych oraz przeciwciał w diagnostyce serologicznej zakażeń takich jak borelioza, toksoplazmoza, różyczka. Jest to aparat Vidas firmy Biomerieux.

Dzięki inwestycji w sprzęt wyniki badań można otrzymać już w dniu pobrania materiału. Laboratorium obniżyło także ceny badań. Na przykład cena badania oznaczającego poziom markera CA 125 wynosi 28 zł (poza promocją – 45 zł).

Beskidzkie Centrum Medyczne działa od 1997 roku. W 2001 r. powstał szpital zabiegowy z zapleczem diagnostycznym i poradniami specjalistycznymi. Centrum zaczynało od wykonywania drobnych zabiegów w ramach tzw. „chirurgii jednego dnia”. W kolejnych latach w miarę rozwoju bazy lokalowej, pozyskiwania specjalistów i doposażenia w sprzęt i aparaturę zakres zabiegów był stopniowo rozszerzany. Centrum oferuje usługi komercyjne oraz finansowane przez NFZ. Kontrakt placówki z NFZ na rok 2011 ma wartość 12 605 382,20 zł i dotyczy leczenia szpitalnego w zakresie ginekologii i położnictwa, chirurgii ogólnej, urologii i okulistyki (10 063 116 zł), ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz profilaktycznych programów zdrowotnych.

Centrum posiada dwie placówki: przy ulicy Młodzieżowej 21 (szpital i przychodnia) oraz Dąbrowskiego 3/1 (przychodnia). Centrum prowadzi spółka z o.o., zarejestrowana w roku 2001. Prezesem spółki jest Leszek Berezowski.