Beskidzkie CM: nowe testy laboratoryjne

0
854

Laboratorium analityczne prowadzone przez Beskidzkie Centrum Medyczne z Bielska-Białej wprowadziło do swojej oferty nowe testy AMH. Cena testu wynosi 110 zł.
 

Test jest pomocy w określaniu szans na zdolność pacjentki do u zyskania własnych komórek jajowych. Dzięki jego wykonaniu można ocenić tzw. rezerwę jajnikową, pozwala też na oszacowanie czasu, w jakim kobieta będzie w stanie zajść w ciążę, dzięki czemu zabiegi in vitro są skuteczniejsze. AHM pozwala też przewidzieć moment kiedy kobieta wejdzie w okres menopauzy.

 

Beskidzkie Centrum Medyczne działa od 1997 roku. W 2001 r. powstał szpital zabiegowy z zapleczem diagnostycznym i poradniami specjalistycznymi. Centrum oferuje usługi komercyjne oraz finansowane przez NFZ. Kontrakt placówki z NFZ na rok 2012 ma wartość 16 169 432,90  zł i dotyczy leczenia szpitalnego w zakresie ginekologii i położnictwa, chirurgii ogólnej, ortopedii, urologii i okulistyki (13 304 049 zł), ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz profilaktycznych programów zdrowotnych.

 

Placówka inwestuje w nowy sprzęt. Pod koniec 2011 roku laboratorium Centrum zostało wyposażone w aparat do oznaczania poziomu hormonów, markerów nowotworowych oraz przeciwciał w diagnostyce serologicznej zakażeń takich jak borelioza, toksoplazmoza, różyczka.

Centrum posiada dwie placówki: przy ulicy Młodzieżowej 21 (szpital i przychodnia) oraz Dąbrowskiego 3/1 (przychodnia). Centrum prowadzi spółka z o.o., zarejestrowana w roku 2001. Prezesem spółki jest Leszek Berezowski.