Bezpieczny Pacjent 2010

0
977

Pragniemy zaprosić Państwa na konferencję „Bezpieczny pacjent – bezpieczny lekarz – bezpieczny szpital” organizowaną przez naszego partnera firmę Wolters Kluwer pod patronatem honorowym OZPPSZ Medycyna Prywatna, która odbędzie się 30 marca br. w Warszawie. Konferencja jest poświęcona super ważnemu problemowi zdarzeń niepożądanych w opiece nad pacjentami. To jedna z białych plam w naszym systemie ochrony zdrowia. Współorganizatorem jest Naczelna Izba Lekarska. Link do konferencji http://www.abc.com.pl/bezpiecznypacjent/.

Bezpieczeństwo leczenia jest bardzo ważnym i coraz bardziej uświadamianym aspektem funkcjonowania ochrony zdrowia. Problem zdarzeń niepożądanych w opiece nad pacjentami jest coraz częściej podnoszony w środkach masowego przekazu. Niewłaściwe podejście do tych spraw podważa zaufanie pacjentów – fundament terapeutycznej relacji pacjent-lekarz. Konieczne jest więc budowanie kultury postępowania w przypadkach zdarzeń niepożądanych (w tym błędów medycznych), poprzez wdrożenie zasad właściwego informowania pacjentów i ich bliskich, wyrażania współczucia/przeprosin oraz przyznawania rekompensaty. Zasady te można oprzeć na amerykańskim modelu „Sorry Works!” („Przykro mi działa”)

Zapraszamy osoby zarządzające zakładami opieki zdrowotnej i osoby nadzorujące przebieg procesu leczniczego (dyrektorów ds. lecznictwa), a także osoby zapewniające obsługę prawną zakładów opieki zdrowotnej, rzeczników odpowiedzialności zawodowej i rzeczników praw pacjenta

Konferencja odbędzie się w Sali Starzyńskiego, w Pałacu Kultury i Nauki na Pl. Defilad 1 w Warszawie. WIęcej informacji na stronie konferencji.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKonwent szpitali lubelskich
Następny artykułUstawa o DUZ