Bezpieczny Podmiot Leczniczy – konferencja dla zarządzających

0
834
Close-up of stethoscope and paper on background of doctor and patient hands

W jaki sposób prowadzić podmiot leczniczy aby ustrzec się problemów prawnych? Jak przygotować się do kontroli NFZ? Jakie prawa ma pacjent i jakie są konsekwencje ich naruszenia? Na takie i inne pytania związane z działaniem podmiotu leczniczego będzie można uzyskać odpowiedź podczas konferencji Bezpieczny Podmiot Leczniczy.

Organizatorzy zapraszają na to wydarzenie właścicieli i kadrę zarządzającą podmiotami leczniczymi.

Konferencja odbędzie się 21 listopada 2019 roku w siedzibie Business Center Club, w Pałacu Lubomirskich, plac Żelaznej Bramy 10, w Warszawie (początek o godzinie 9.00).

Organizatorem wydarzenia jest Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska – ubezpieczyciel branży medycznej.

Rozwiązywanie rzeczywistych problemów  – praktyczne zagadnienia

W czasie konferencji omawiane będą konkretne przypadki spraw sądowych i problemów prawnych, które dotyczą lub dotyczyły podmiotów leczniczych. Celem organizatorów jest stworzenie atmosfery przyjaznej do dyskusji i wymiany poglądów. Eksperci będą do dyspozycji uczestników zarówno podczas sesji pytań jak również w trakcie przerw kawowych.

Doświadczeni praktycy – świat prawniczy i lekarski

Prelegentami reprezentującymi świat prawniczy i lekarski będą między innymi: Adam Twarowski, radca prawny, legislator (radca prawny w Ministerstwie Finansów, Ministerstwie Zdrowia oraz w Narodowym Funduszu Zdrowia  – dyrektor Biura Rady oraz dyrektor Biura Prawnego), dr n.med. Beata Jagielska (konsultant wojewódzki w dziedzinie onkologii klinicznej dla obszaru województwa mazowieckiego) , dr nauk prawnych Janusz Jaroszyński – asystent w Katedrze i Zakładzie Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, mec Paweł Strzelec – dr nauk prawnych, specjalizujący się w obszarze prawa medycznego  oraz Andrzej Twardowski – dyrektor Biura Ubezpieczeń Medycznych i OC INTER Polska.

Gotowe rozwiązania. Wydarzenie, którego nie można ominąć

Bezpieczny Podmiot Leczniczy to konferencja, której nietypowa formuła – łącząca środowisko prawnicze ze światem lekarskim – stwarza możliwość wymiany poglądów i doświadczeń oraz wskazuje rozwiązania pozwalające zabezpieczyć placówkę medyczną tak, aby ograniczyć problemy prawne.

Więcej informacji oraz rejestracja na Konferencję dostępne są na stronie: https://konferencja.interpolska.pl/

Liczba miejsc ograniczona.

Pracodawcy Medycyny Prywatnej objęli wydarzenie patronatem medialnym.

Czytaj także: Pracodawcy częściej troszczą się o zdrowie pracowników umysłowych niż fizycznych>>>