Biała Podlaska: powstaje Centrum Medyczne Curmed

0
1161


W Curynie (powiat Biała Podlaska) powstaje nowe Centrum Medyczne Curmed. Placówka będzie oferować usługi rehabilitacyjne: ambulatoryjne, dzienne i stacjonarne. Otwarcie placówki jest planowane na 30 czerwca 2013 roku.

Aktualnie inwestycja jest na etapie kończenia budowy parteru. Cały obiekt będzie miał około 2,5 tys. metrów kw. powierzchni. Na parterze znajdzie się część medyczna, na piętrze pokoje hotelowe dla pacjentów lub dla rodzin. Placówka będzie dysponować 17 gabinetami lekarskimi, zabiegowymi i diagnostycznymi. Oddział szpitalny będzie liczył 35 miejsc.

Centrum będzie oferować rehabilitację ogólnoustrojową oraz neurologiczną, przeznaczoną głównie dla osób po operacjach, złamaniach, wylewach, udarach, czy zawałach. Lecznica będzie wyposażona w sprzęt do hydro-, elektro-, krio- i magnetoterapii. Wśród zabiegów rehabilitacyjnych będą masaże, okłady borowinowe, laseroterapia, światłoterapia i diatermia, czyli leczenie ciepłem.
Centrum Medyczne Curmed będzie oferować usługi komercyjne, ale prowadzący placówkę będą się też starać o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Inwestycja jest realizowana przez Curmed sp. z o.o., które udziałowcami są osoby fizyczne (prezesem jest Jarosław Szewczuk). Budowa jest finansowana ze środków własnych spółki, ale został także złożony wniosek na dofinansowanie ze środków unijnych.