Białogard: Centrum Dializa zainteresowane dzierżawą szpitala

0
814

Centrum Dializa z Sosnowca jest zainteresowane dzierżawą szpitala w Białogardzie. Powiat białogardzki wyraził na to zgodę, stara się także o pożyczę z Agencji Rozwoju Przemysłu na spłatę zadłużenia placówki, które wynosi około 20 mln zł.

Według informacji powiatu szpital generuje miesięcznie stratę w wysokości 300 tys. zł.

Szpital w Białogardzie prowadzi 6 oddziałów: wewnętrzny, chirurgiczny, ginekologiczno-położniczy, noworodkowo-dziecięcy, psychosomatyczny oraz anestezjologii i intensywnej terapii. Prowadzi także poradnie specjalistyczne, poradnię medycyny pracy, centrum rehabilitacji i pracownie diagnostyczne.

Centrum Dializa zarządza 44 stacjami dializ na terenie kraju, z których korzysta około 1500 pacjentów. Przeprowadzanych jest w nich ponad 200 tysięcy zabiegów rocznie.

Od czterech lat Centrum Dializa dzierżawi szpital w Pszczynie, a od trzech – szpital w Łasku. Od 1 września 2015 roku Centrum dzierżawi szpital w Opatowie. Umowa została zawarta na 30 lat.  Centrum Dializa prowadzi także ośrodek badań klinicznych Avoxova.

Centrum Dializa Sp. z o. o. powstało w 2000 roku. Prezesem spółki jest Jacek Nowakowski, który posiada 96 procent udziałów. Główna siedziba znajduje się w Sosnowcu przy ulicy Jabłoniowej 27.