Biuro maklerskie Dr Kalliwoda Research GmbH rekomenduje akcje Enel-Med

0
832

Analitycy biura maklerskiego Dr Kalliwooda Research, w raporcie z 8 lutego 2012 roku, wydali rekomendacje dla polskiego sektora usług medycznych, zalecając kupowanie akcji Enel-Med. Spółka została wyceniona docelowo na 7,82 zł. Według Adriana Kowollika, analityka niemieckiego biura maklerskiego, Enel-Med jest spółką w którą zdecydowanie warto inwestować.

– „Enel-Med jest ciekawy z tego względu, że ma bardzo silną pozycję w segmencie diagnostyki obrazowej. Diagnostyka obrazowa jest obszarem gdzie Polska jest na szarym końcu krajów OECD jeżeli chodzi o liczbę odpowiedniej aparatury. Ten rynek powinien się bardzo szybko rozwijać” – mówi Adrian Kowollik, Dr Kaliwoda Research GmbH

Centrum Medyczne Enel-Med systematycznie rośnie. W w czerwcu ubiegłego roku spółka zadebiutowała na GPW pozyskując kapitał na realizację inwestycji.

Jesteśmy zadowoleni z faktu, że Enel-Med został doceniony przez biuro maklerskie z Frankfurtu. Spółka realizuje plan inwestycyjny założony w czasie debiutu, a środki pozyskane z giełdy przeznacza na najrentowniejsze segmenty działalności- usługi diagnostyczne i szpitalne. Obszary te mają duży potencjał” – mówi Adam Rozwadowski, Prezes Zarządu Centrum Medycznego Enel-Med.

Dom Maklerski Dr Kalliwoda dostarcza niezależnych i szczegółowych analiz fundamentalnych. Zespół składa się z ekonomistów, biologów, chemików i inżynierów z wieloletnim doświadczeniem w branży. Firma koncentruje się na analizie wysoko wycenianych europejskich spółek, o kapitalizacji rynkowej w wysokości od 20 mln do 5 mld euro.